Якою буде сьогодні, 18 травня, погода на Закарпатті. Чому нині капусту мають садити лише жінки

Сьогодні на Закарпатті буде досить прохолодно, дощі, грози.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +12, удень – +18 градусів.  З ранку до самого вечора небо буде вкрите хмарами. Вранішній сильний дощ після обіду повинен послабшати, а ближче до вечора його замінить дощ із грозою.

У Хусті та Іршаві – вночі буде +12, удень – +19 градусів. Протягом усього дня  буде триматися хмарна погода. Вранішній сильний дощ поступово перейде у дощ із грозою, який ввечері зміниться дощем.

У Волівці – +9 уночі і  +15  градусів удень. Хмарна погода протримається у Воловці увесь день. Вранці очікується сильний дощ. Після обіду він послабшає, але буде продовжувати йти до пізнього вечора.

У Сваляві – +10 уночі і  +17 градусів удень. Протягом усього дня у Сваляві буде триматися хмарна погода. У першій половині дня очікується сильний дощ, який після обіду почне стихати, а ввечері йому на зміну прийде дощ із грозою.

У Тячеві нічна температура становитиме +12, денна – +18 градусів. З ранку до самого вечора у Тячеві небо буде вкрите хмарами. Сильний дощ, який йтиме майже весь день, до вечора поступово послабшає.

У Перечині – нічна температура становитиме +12, денна – +18. Хмарна погода протримається у Перечині увесь день. Опади спостерігатимуться протягом усього дня. Вранці очікується сильний дощ, у другій половині дня – дощ із грозою, якому на зміну прийде дощ.

У Великому Березному – вночі +10, удень – +16 градусів. У Великому Березному протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Опади спостерігатимуться протягом усього дня. Вранці очікується сильний дощ, у другій половині дня – дощ із грозою, якому на зміну прийде дощ.

У Берегові та Виноградові – вночі – +13, удень – +22. Протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Вранці очікується сильний дощ. Після обіду він послабшає, але буде продовжувати йти до пізнього вечора.

У Міжгір’ї – уночі  +9, вдень – +15 градусів. Хмарна погода протримається у Міжгір’ї увесь день. Після обіду сильному дощу, який почнеться вранці, прийде на зміну дощ із грозою і продовжуватиметься до завершення дня.

У Рахові буде уночі +7, вдень температура підніметься до +11 градусів. У Рахові сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Увесь день йтиме сильний дощ, який до вечора повинен послабшати.

18 травня відзначається день пам’яті мучениці Ірини. У народі цей день називався “Ірина Розсадниця”, оскільки у період з 18 по 25 травня прийнято висаджувати розсаду капусти. Займатися цим за звичаєм можуть лише жінки. “Якщо посадить овочі чоловік, то вони зацвітуть, але не дадуть плоду”. У цей час починає зеленіти липа, зацвітає чорниця.

zakarpatpost.net