Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 21 травня

[Total: 0    Average: 0/5]

День на Закарпатті був багатим на події.

Кінець весни – чудова пора для подорожей. Ще не надто спекотно, але вже й не холодно. Крім того, після зими хочеться подихати свіжим гірським повітрям, відчути дотик до природи, яка просто вражає красою. Тож журналіст закарпатської газети «НЕДІЛЯ» вирушив підкоряти Карпатські вершини. Що ж відбувалося під час мандрівки?

Які відкриття вдалося зробити? Що цікавого поталанило дізнатися? Про це читайте в наших недільних дорожніх нотатках.

Як пояснити туристам, чому в нас  погані дороги

Найбільшою проблемою для підкорення Карпат туристами були і залишаються дороги. Це – найзлободенніше питання для нашого краю. Його хоч і піднімає керівництво, та вирішується проблема бездоріжжя слабо.

Чого у плані естетики не вистачає Ужгороду. Про це закарпатській газеті «НЕДІЛЯ» розповів ректор Закарпатського художнього інституту, мистецтвознавець, професор, кандидат педагогічних наук, член Національної спілки художників України, заслужений працівник освіти Іван НЕБЕСНИК.

— Наше місто виглядає ненабагато краще і ненабагато гірше, ніж Україна в цілому. А в державі, як відомо, слабо наповнюється бюджет, слабо розвивається економіка, до влади прийшли люди, які швидко вискочили з нізвідки не завдяки тривалій професійній праці, а внаслідок різних подій і махінацій. Їм не вистачає регулярної освіти, – наголосив він.

Відома київська художниця Ірина Третьяк презентувала в Ужгороді власну творчість. Виставка під назвою «АРТ-гранат» відкрилася в атріумі Закарпатської ОДА. Абсолютно нетипові для місцевої школи живопису художні роботи в авторській техніці зображають екзотичних тварин і птахів та радують око яскравими барвами, сонцем, кольорами. Саме такі емоції вихлюпнулися на полотно киянки після її «ужгородського» періоду.

Вакарчук може обратися президентом, але не зможе ним стати. Неможливо очолити таку складну країну, не маючи тисячі перевірених людей. Це не фан-клуб “Океану Ельзи”. Мова йде про надзвичайно велику відповідальність. Йому не вистачає досвіду, тож має показати команду.

Сьогоднішнім гостем прес-центру закарпатської газети «НЕДІЛЯ» є модель, актриса, засновник глянцевого журналу і просто вродлива жінка Маріанна ДЖУГА. Вона розповіла, чому закарпатки мало уваги звертають на власну зовнішність.

“Вони не вміють жити по-іншому, дотримуються лише тих традицій, які залишили ще наші прапрабабусі. Змінювати щось більшість боїться. Хоча є жінки, які ризикнули, поїхали за кордон, змінили свій спосіб життя, розширили своє світобачення, почали вдосконалюватися, перевернули світ довкола себе”, – зазначила модель.

Що є найбільшою історичною брехнею в Закарпатті? Про це закарпатській газеті «НЕДІЛЯ» розповів Роман ОФІЦИНСЬКИЙ – доктор історичних наук, професор, колишній проректор, а нині завідувач кафедри історії України Ужгородського національного університету, автор багатьох наукових, науково-популярних, навчальних і літературно-художніх видань.

Фальшували минуле Закарпаття у всі епохи. Приміром, для середньовіччя характерні підробки документів. Чимало спекуляцій бачимо в другій половині ХІХ століття. Тоді придумали епічну ідеологему про тисячолітню належність Закарпаття до Угорщини, чого насправді не було. Коригували імена і прізвища дійових осіб, події, дати. У радянську добу акцент робився на матеріальну домінанту, домислювалися факти, що стосувалися класової боротьби, соціальних протестів. За останнє тисячоліття в писемній історії накопичився не один шар маніпуляцій, – підкреслив історик.

Закарпатський гурт «Чаламада» завдяки участі у різних конкурсах та фестивалях знають не тільки на теренах нашої області, але й у всій Україні.  Яскраві колоритні виступи, пісні на місцевій говірці, шарм учасників, злободенність текстів, у яких йдеться про побут та проблеми краян,  роблять «Чаламаду»  популярною.

У прес-центрі закарпатської газети «НЕДІЛЯ» «чаламадівці» Роберт Тіводор та Василь Полажинець поділилися життєвими приколами.

zakarpatpost.net

Comments are closed.