Кінець дитячим стражданням. Сьогодні у школах області свято останнього дзвоника

[Total: 0    Average: 0/5]

Свято останнього дзвоника можна назвати справжнім святом у всіх значеннях слова для учнів.

«Нарешті кінець каторзі» – часто кажуть діти, радіючи великим літнім канікулам.

Звинувачувати їх у невідповідальному ставленні до навчання не можна, адже так переконані навіть відмінники.

Причиною тому, що діти не люблять школу передусім є сама система освіти, частково досі ще радянська і дуже застаріла. Адже вона є загальною для всіх. А для прикладу, у Норвегії, навчання відбувається індивідуально, а в деяких країнах Європи навіть учні самі вибирають собі вчителів. При цьому такої завантаженості серед учнів, як у нас немає. Там у середній ланці є не більше 5-6 дисциплін усього. І діти від цього лише розумніші.

Та маємо, як кажуть. Та що маємо.

А нині останній дзвоник святкують понад 160 тисяч учнів. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Атестати про повну загальну середню освіту отримають 7 тисяч 913 учнів, з них 458 – претендують на нагородження медалями.

Цьогорічне ЗНО, яке розпочалося 22 травня, триватиме до 13 червня. Для випускників закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного тестування з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література, другим – за вибором випускника: математика або історія України. Третій предмет випускники обирають самостійно.

Цьогоріч державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть також учні закладів професійного навчання, які здобудуть повну загальну середню освіту.

Переклад тестів мовами національних меншин здійснюють для   1659 закарпатців (угорською мовою – 1434, румунською – 172 та російською – 53).

Державну підсумкову атестацію з української мови і літератури складатимуть 11 320 закарпатців, з історії України – 6171, з математики – 1740, з біології – 3346, з географії – 2226, з англійської мови – 1221,  з фізики – 245, з хімії – 117, з німецької мови – 44, з французької мови – усього 13.

zakarpatpost.net

Comments are closed.