Якою буде сьогодні, 28 травня, погода на Закарпатті. Який урожай навіщують метелики

Сьогодні на Закарпатті буде тепло і сонячно.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +15, удень – +28 градусів. Очікується ясна погода, у другій половині дня небо затягнеться хмарами, щоб ввечері знову очиститися. Без опадів.

У Хусті та Іршаві – вночі буде +15, удень – +26 градусів. Небо буде ясним до самого завершення дня. Без опадів.

У Волівці – +11 уночі і  +23  градуси удень. Вдень у Воловці на небі з’являться хмари, які ввечері повинні розсіятися. Без опадів.

У Сваляві – +11 уночі і  +24 градуси удень. У Сваляві на небі не буде жодної хмаринки. Без опадів.

У Тячеві нічна температура становитиме +16, денна – +26 градусів. Увесь день у Тячеві небо буде ясним, й хмари не затьмарять його до кінця дня. Без опадів.

У Перечині – нічна температура становитиме +15, денна – +28. Вдень у Перечині на небі з’являться хмари, які ввечері повинні розсіятися. Без опадів.

У Великому Березному – вночі +11, удень – +26 градусів. Вдень у Великому Березному хмари з’являться на небі лише тільки для того, щоб ввечері розсіятися. Без опадів.

У Берегові та Виноградові – вночі – +15, удень – +27. Вранці небо буде ясним, таким воно й залишатиметься протягом усього дня. Без опадів.

У Міжгір’ї – уночі  +10, вдень – +24 градуси. Хмари, які з’являться у Міжгір’ї вдень, протримаються недовго – ввечері очікується ясна погода. Без опадів.

У Рахові буде уночі +10, вдень температура підніметься до +20 градусів. Вранці хмар у Рахові не буде – вони з’являться у другій половині дня, але ввечері погода знову буде ясною. Без опадів.

28 травня відзначається день пам’яті Пахомія Великого, який мав дар чудотворця і зцілював від недуг. У народі цей день називали Пахомієм Теплим, або Пахомієм Бокогрієм: “Прийшов Пахом – запахло теплом”. Як правило, цей день завжди буває теплим і вказує на те, що літо, яке наступає, теж буде теплим.

Народні прикмети на 28 травня

  1. Тепла погода на Пахома – можна вирушати на риболовлю і розраховувати на хороший улов
  2. Багряний схід сонця на Пахома – літо буде жарке, з великою кількістю пожеж
  3. Гарна погода 28 травня – можна розраховувати на хорошу погоду в найближчі дні
  4. Якщо перемерзнуть в цей день дубові та березові листя, а молоді огірки загинуть, то друга половина літа буде несприятливою для людей, що мають які-небудь хронічні захворювання.
  5. Метелики літають низько – прикмета, яка свідчить, що буде хороший урожай ярої пшениці
  6. Низькі хмари пливуть по небу, дме західний вітер – пора Яріца сіяти
  7. Ялівець зацвів – можна сіяти ячмінь
  8. Дим клубочиться від багаття і в очі потрапляє – прикмета до того, що день буде дуже вологим
  9. Багато павутинок літає – чекай спекотного літа
  10. Східний вітер дме під час дощу – скоро негода закінчиться

zakarpatpost.net