Чим вабить людей містичне гірське око Закарпаття. ФОТО

[Total: 0    Average: 0/5]

Міжгірщина зачаровує не лише  високогірними краєвидами, але й  найунікальнішим куточком світу, що входить до числа семи чудес України – Синевирським озером. Загалом на території Закарпаття є 32 особливих гірських озер, але саме Синевирське вважається найтаємничішим. Розташоване воно на висоті 989 м над рівнем моря, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».

Існує романтична легенда, за якою водойма утворилася зі сліз молодої красуні на ім’я Синь,  яка закохалася у простого сільського парубка Вира. Та щастю зашкодили батьки дівчини, які наказали вбити пастуха. Тож молодиця так побивалася за хлопцем, що наплакала ціле озеро сліз.

Утім, хоч історія і красива, але вона є лише міфом. Насправді водойма утворилася ще в післяльодовиковий період, приблизно 10 тисяч років тому внаслідок перекриття річкової долини зсувами.

Простягається озеро на 4-5 гектарів і зараз воно, до речі, настільки повноводне, що навіть острівець посередині підтоплено. Глибина водойми в середньому 8-10 метрів, але місцями і до 24. Цікаво, що воно є глибшим за Азовське море, яке сягає у глибину максимум 14 метрів, а в середньому – до семи.

Довкола водойми дуже багато туристів, причому – у всі пори року. Під берегом десятки тисяч крихітних рибинок. Якщо кинути кілька крихіток хліба у воду, біля них за кілька секунд буде просто кишіти рибою. А ще – там багато раків. А в заростях височенних ялин та сосен живуть гірська козуля, європейський олень, ведмідь, рись, вовк, лисиця, борсук, горностай. Крім того, довкола озера ростуть 90 видів рослин, занесених до Червоної книги України.

Дістатися до водойми можна як пішки, так і виїхати на автомобілі. А для тих, хто вважає себе королівською особою, можна виїхати прямо в кареті. Коштує така послуга  всього 40 гривень з людини. Плюс – вхід на територію – 21 гривню. Можна також поблизу покататися на конях верхи і купити багато сувенірів. Їх там продають на кожному кроці. Пропонують гостям і різні пригощання – мед, сири, вина, гриби та багато іншого. Торгівля тут розвивається – і це є дуже добре.

zakarpatpost.net

Comments are closed.