Яке відношення має закарпатський водоспад до Ковчегу заповіту Соломона?

[Total: 0    Average: 0/5]

Мальовничі водоспади є однією з родзинок Закарпаття.

Особливо вражаючими вони є на Перечинщині. Зокрема, подивитись на лумшорські приїжджають туристи з різних куточків України.

У ці дні гостей також багато. Їм хочеться знайти всі п’ять великих та 10 малих водограїв. Найбільше привертає їхню увагу Давір, який у радянські часи назвали Червоним Партизаном. Тоді перейменовували все – і не лише вулиці та міста й села, як тепер, а навіть гори та водойми, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».

Якщо з партизаном усе зрозуміло, то що ж означає слово «Давір». У сучасній мові – майже нічого. Принаймні місцеві пояснити назву не можуть. Тому вдаємося до словників. Виявляється, місцина не проста, адже давором називали приміщення Святого Святих Храму Соломона, в якому зберігався  Ковчег заповіту. Видно, назва не випадкова, адже воду тут називають чудодійною, їй приписують цілющі властивості. Хоч вона надзвичайно холодна, але навіть шкіра після занурення в неї стає молодою та здоровою. Це ж відбувається і з усім організмом.

Давір дійсно вражає! Він входить до ТОП-10 найкрасивіших водоспадів українських Карпат. Між велетенськими кам’яними брилами, які стоять там, напевно, від початку світу, вода б’є потоком і стікає з висоти  більше чотирьох метрів, утворюючи біля підніжжя невелике озеро. Гігантські платформи настільки великі, що на них може поміститись далеко не один автомобіль. Місцями вони з’єднані між собою, десь на каменях видно вибоїни, які виточила вода. На окремих бриляках видно великі наскрізні отвори, які нагадують очі, а на окремих – малюнки, схожі на старовинні фрески.

Водоспад знаходиться в селі Лумшори та впадає в річку Туричка. Крім нього тут є ще й інші відомі водоспади: Соловей, Буркач, Переступень та Крутило.

Загалом у нашому краї дуже багато чудових вражаючих місць. І про них потрібно знати, адже часом гостям більше відомо про наш край, ніж нам самим.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.