Дивна рука-липа цвіте цвіте і духмяніє цілющим ароматом на набережній Ужгорода

Ужгород унікальний у всі часи і пори року. Місто наповнюється ароматами та буяє красою особливо зараз, але дерева настільки дивовижні, що деякі навіть всупереч погоді цвітуть та випускають листя при мінусовій температурі.

Липова алея – одна з родзинок столиці Закарпаття. І не тільки через те, що вона є найдовшою у Європі (має  довжину 2,2 кілометрів  і нараховує близько трьох сотень лип), але й через те, що сама по собі вона дуже гарна, знаходиться вздовж набережних. Вона є улюбленим місцем  для прогулянок ужгородців.

Майже два тижні всі, хто гуляє набережними Незалежності та Студентською насолоджуються не лише затінком, але й вражаючим ароматом дерев, більшість із яких висаджено ще у 1928 році чеськими ботаніками. Тобто, їм уже 90 років.

Проте далеко не всі поміщають, що одна з лип нагадує  підняту до неба долоню. Дерево-рука росте неподалік ДРАЦСу і є розлогим та цікавим за формою, адже з одного стовбура виросло п’ять пальців-гілок і всі вони мають майже однакову товщину.

Загалом в Ужгороді дуже багато цікавих рослин. Треба тільки придивитися і серед них можна знайти ще чимало особливих і вартих уваги.

І щоб зробити місто ще більш туристично привабливим, їх варто популяризувати.

zakarpatpost.net

Comments are closed.