Названа єдина в світі країна, в якій немає жодного комара

Відсутність комах там залишається найбільшою природною загадкою 

І хоча до літніх походів чудовою Ісландією ще далеко, можна згадати дивовижний феномен цієї країни вже зараз – тут немає комарів. Чому? Цього точно не знає ніхто.

Про це пише Сьогодні.

Комарів немає ні в Ісландії, ні на Фарерських островах, хоча в сусідніх країнах ці дрібні і численні кровопивці відчувають себе цілком привільно. Що ж їх не пускає на ці “заборонені території”? Деякі вчені стверджують, що виною всьому океанічний клімат Ісландії. Але ось що думає з цього приводу ентомолог Ерлінг Олафссон:

“Все це дурниця, оскільки океанічний клімат спостерігається в багатьох країнах, де комарі спокійно живуть і розмножуються. І сувора зима тут ні до чого, в російському Сибіру ще більш моторошні умови, а комарів – хоч відбавляй. Я б припустив, що виною тому послужив особливий хімічний склад ґрунту, а значить і води Ісландії. Але, підкреслюю, це знову-таки моя думка, яка цілком може бути помилковою. Тим не менш, комарі, які могли бути занесені сюди навіть вітром, чомусь не приживаються в Ісландії. І це чудово!”

І хоча відсутність комарів в цій країні залишається найбільшою природною загадкою, яку вчені так і не розкусили, туристи дуже задоволені таким станом справ, оскільки за Ісландії і Фарерських островів можна подорожувати, не боячись цих маленьких кровососів, від яких не допомагають ніякі сучасні засоби, в тому числі і щільний одяг.

Тому ходити в походи і відпочивати тут у наметах – одне задоволення, а краса цього краю просто вражає. Краса без комарів!

zakarpatpost.net