Погода на Закарпатті на сьогодні, 2 червня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде тепло, але місцями можливі грози.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +16, удень – +26 градусів. З самого ранку небо вкриється хмарами, які протримаються до кінця дня. Удень і ввечері буде йти дощ із грозою.

У Хусті та Іршаві – вночі буде +14, удень – +26 градусів. В цей день хмар на небі немає тільки вночі, а з ранку й до самого вечорабуде зберігатися похмура погода. Усю другу половину дня йтиме дощ із грозою.

У Воловці – +12 уночі і  +23  градуси удень. Зустрічаючи нас безхмарним ранком, погода зміниться вже у середині дня, й небо у Воловці вкриється хмарами, які протримаються до вечора. Усю другу половину дня йтиме дощ із грозою.

У Сваляві – +14 уночі і  +24 градуси удень. Зустрічаючи нас безхмарним ранком, погода зміниться вже у середині дня, й небо у Сваляві вкриється хмарами, які протримаються до вечора. Усю другу половину дня йтиме дощ із грозою.

У Тячеві нічна температура становитиме +16, денна – +25 градусів. У Тячеві протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Удень і ввечері буде йти дощ із грозою.

У Перечині – нічна температура становитиме +16, денна – +26. Ясною погодою нас цей день не порадує – хмари закриють небо у Перечині вже з самого ранку та протримаються до пізнього вечора. З ранку і до пізнього вечора йтиме дощ із грозою.

У Великому Березному – вночі +12, удень – +24 градуси. Незважаючи на ясну ніч, ранок у Великому Березному очікується похмурим. Хмари займатимуть своє місце під сонцем до самого вечора. Протягом усього дня очікується дощ із грозою.

У Берегові та Виноградові – вночі – +16, удень – +27. Безхмарним небо буде лише вранці – день та вечір очікуються похмурими. Дощ, який розпочнеться у другій половині дня, до вечора зміниться на дощ із грозою.

У Міжгір’ї – уночі  +11, вдень – +23 градуси. Перша половина дня у Міжгір’ї буде ясною, а після обіду з’являться хмари. Удень і ввечері буде йти дощ із грозою.

У Рахові буде уночі +11, вдень температура підніметься до +18 градусів. Безхмарним небо буде лише вранці – день та вечір у Рахові очікуються похмурими. З середини дня і до його кінця йтиме дощ із грозою.

2 червня відзначається день мученика Фалалея, Олександра і Астерія. Мученик Фалалей відомий у народі під ім’ям Огірочник, оскільки з цього дня починали сіяти огірки. “На Пилипа і на Фалалея – діставай огірки пошвидше”. “На Фалалея – сій огірки”. Якщо в цей день багато шишок на ялині – на хороший урожай огірків. У цей час розпускається жасмин. Також ще може цвісти горобина. Пізнє цвітіння цього куща вказувало нашим пращурам на пізню осінь.

Народні прикмети на 2 червня

  1. Якщо йде дощ – усе літо буде сонячним
  2. Дощ 2 червня – в грудні почнуться снігопади
  3. На ялинці з’явилося багато шишок – прикмета того, що буде хороший урожай огірків і аґрусу. До речі, саме в цей період цвіли пізні сорти агрусу, розпускався жасмин, а в городі виробляли повторний посів редиски.
  4. З 2 червня і до 12 червня можна проводити посадку розсади баклажанів у відкритий грунт, не забуваючи вкривати їх на ніч. Сьогодні дачники обприскують рослини розчином на основі мила і кальцинованої соди.

zakarpatpost.net