Коли на Закарпатті буде штраф 500 євро за викинутий на вулиці папірець

Літо для закарпатців – сезон пікніків. Але йдучи на природу багато хто залишає по собі на місцях відпочинку усі свої відходи.

Часто береги Ужа встеляють пластикові пляшки та паперові обгортки. Хтось навіть несе непотріб до смітників, але чомусь недоносить. Біля корзин у Боздоському парку нерідко накидано чимало сміття.

Але найбільше за бруд на вулицях, як правило, дістається не тим, хто насправді смітить, а… тим, хто прибирає. Завжди знаходяться такі, хто нарікає на роботу комунальників, а на зауваження підняти кинутий недопалок, етикетку чи чек реагують вкрай агресивно. У той же час у інших європейських країнах залишити власний непотріб під ногами іншим наші ж краяни не сміють. Тож чому вони продовжують засмічувати вулиці, парки, сквери, ліси та водойми вдома?

Хто би що не казав, а фраза: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять» актуальна завжди. На жаль, нерідко біля лавиць на набережних можна побачити купи соняшникового насіння, пляшок, папірців… хоча поруч чимало сміттєвих урн.

Це питання менталітету, рівня культури, вихованості. Інколи навіть мешканці приватно сектору приносять до контейнерів, розташованих біля громадських місць домашній мотлох.

Тим часом багато ужгородців із року в рік усе активніше підключається до різних акцій із прибирання довкілля.

Звичайно, активісти роблять добру справу, адже крім того, що вони прибирають узбережжя,  скажімо, озера Кірпічка, скверики, прибудинкові території, метою їхньої діяльності є ще й просвітницька кампанія. Тож частина містян починає усвідомлювати, що залишити після себе одноразовий посуд на природі, м’яко кажучи, неетично.

Правда, діє це поки що далеко не на всіх і все одно знаходяться такі, хто живе за принципом: «А після  мене хай і трава не росте».

Тому до порушників слід врешті-решт застосовувати жорсткі методи роботи з боку правоохоронних органів. Для прикладу, у Сінгапурі за викинутий на вулиці папірець можна поплатитися штрафом, розміром 500 євро.

Звичайно, у нашому краї існує ймовірність, що штрафи стануть ще одним джерелом корупції. Тому, напевно, найбільш дієвим методом боротьби зі сміттярами може стати залучення порушників до громадських робіт. У такий спосіб любителі «сміттєвого креативу» і щось корисне можуть зробити і наступного разу перед тим, як розкодуватися власним непотребом, двічі подумають, чи варто це робити.

zakarpatpost.net

One thought on “Коли на Закарпатті буде штраф 500 євро за викинутий на вулиці папірець

  • 05.06.2018 at 19:27
    Permalink

    Коли в нас офіційно буде євро.

Comments are closed.