АНОНС. Як вчителька навчила ученицю робити шпаргалки для ЗНО

Закарпатське ЗНО: металодетектори, нервуючі випускники та обурені батьки

Обкладинка свіжого номера закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Цими днями у одному з сюжетів новин з’явилося відео, яке викликало бурхливу реакцію серед закарпатців. На ньому видно, як учасників ЗНО обшукують металошукачем і навіть змушують підголювати одяг. Картина виглядає так, ніби перед поліцейським знаходяться не звичайнісінькі школярі, а зеки, і пропускають їх не в приміщення для іспиту, а кудись на зону, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».

Від кадрів стає моторошно, адже від такого ретельного огляду, від пережитого стресу дитина може настільки розгубитися, що забуде не те що вивчений матеріал, а власне ім’я.

Правозахисники такі дії коментують як некоректні. Адже відповідно до статті 16 Конвенції про права дитини жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя або незаконного посягання на її честь і гідність. Крім того, статтею 10 закону «Про охорону дитинства» встановлено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності.

До того ж подібних обшуків немає ні в Європі, ні у США. Тож чим наші діти гірші? Або чим, врешті-решт, наша освіта краща, якщо її навіть не визнають у більшості країн світу?

Діти стривожені, а батьки б’ють на сполох ще більше за самих учнів. Одна з закарпаток  під час обговорення ситуації з металошукачами зазначила, що колись сама від стресу при вступі до університету на кілька днів втратила зір, і то було без жодних оглядів при вході в аудиторію.

«Це що – тюрма? Геть подуріли! Перелякають дітей, а потім чекають від них нормальних відповідей. От якби так перевіряли корупціонерів, тоді  був би дійсно хороший результат», – зауважив інший коментатор.

Що кажуть про обшуки та про ЗНО самі випускники? Чому деякі вчителі накидуються на журналістів за те, що вони заступаються за дітей? Які поради щодо шпаргалок далі вчителька юній ужгородці?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері закарпатської газети «НЕДІЛЯ».

Купуйте свіжий номер газети «НЕДІЛЯ» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 8 червня.

zakarpatpost.net