АНОНС. Де на Ужі є Стіна смерті, чому річка часто змінювала русло і яке вона має відношення до Чорнобиля

[Total: 0    Average: 0/5]

Древні таємниці Ужгорода

Обкладинка свіжого номера закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Гордістю Ужгорода є його річка, що протікає через місто. І хоч зараз щодо назви точиться багато дискусій, але, на думку дослідників, першу частину назви колишній Унгвар отримав саме від цієї водяної артерії. Чому потім Унг трансформувався в Уж – досі невідомо, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».

Але мова сьогодні піде не про назву, а про саму річку.

Чи відомо вам, що колись Уж протікав не там, де зараз, а його нинішнє русло є штучним?  Виявляється, річка приховує від сучасників чимало загадок.

Штучне русло 

Відомий історик Йосип Кобаль у своїй книжці «Ужгород відомий і невідомий»  намагається «пролити світло» на деякі «темні плями» минулого водойми.

«Визначальною рисою давнього Ужгорода була й є річка Уж, – наголошує він. – Колись Уж, вириваючись із обіймів Карпат, розтікався кількома рукавами, утворюючи в районі Замкової гори ціле мереживо водних артерій і велику кількість малих і більших островів. Одна з цих артерій, так званий Малий Уж, або просто Канал, чи Млинський канал) у районі сучасного меблевого комбінату відгалужувалися (тут здавна існувала гребля, тож не виключено, що ця гілка штучного походження, але, ймовірніше, мова йде про природне русло, яке могли дещо підправити) від основного русла й, обтікаючи Замкову гору, знову з’єднувалась із ним у районі сучасного готелю «Ужгород».

Які таємниці приховує пішохідний міст? Де була в Ужгороді Стіна смерті? Коли і для чого її було побуловано?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері закарпатської газети «НЕДІЛЯ».

Купуйте свіжий номер газети «НЕДІЛЯ» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 8 червня.

zakarpatpost.net

Comments are closed.