В Ужгороді продають гранати по 5 тисяч гривень

[Total: 0    Average: 0/5]

Гранати називають царями плодів через їхні унікальні якості, за розкішний вигляд, яскраве забарвлення і різьблений віночок у вигляді корони. У ньому цінне все: насіння, сік, шкірка, перегородки між насінням, кісточки. Та якщо ще донедавна плоди можна було купити лише у сепурмаркетах та на ринку, то зараз ужгородці мають можливість вирощувати їх у себе вдома.

Гранатові дерева тепер продають на ринку на Корятовича.

Коштує невелике насадження приблизно 20 сантиметрів у висоту 100 гривень, а за велике дерево просять 5 тисяч. Проте на ньому вже є і цвіт, і навіть плоди, щоправда, ще не зовсім спілі.

У природних умовах гранати в нас ростуть лише на території анексованого Криму. Але закарпатці мають змогу збирати гранатові врожаї у квартирах та будинках.

Доісторичне дерево досі овіяно легендами. Дехто з дослідників вважає, що плід, який з’їли Адам і Єва в Едемському саду був не яблуком, а гранатом, оскільки мова йшла про дерево пізнання добра і зла, а саме гранат робить розум людини яснішим і сприяє просвітлінню.

Дієтологи також високо оцінюють позитивні якості червоних плодів і запевняють, що ті, хто любить їх їсти, надовго зберігають  молодість шкіри і судин, не страждають депресією, недокрів’ям і низьким рівнем гемоглобіну, а також розладами кишечника.

Крім того, гранат ще й афродизіак, тому його так люблять закохані. Давньогрецькі жерці використовували квіти і листя цього дерева для любовної магії.

Серед плюсів гранатових дерев і те, що вони живуть більше сотні років, тож придбавши саджанець, насолоджуватися його плодами можна до кінця життя.

zakarpatpost.net

Comments are closed.