АНОНС. Дике життя ужгородської «Кірпічки»

Таких неймовірно цікавих, просто вражаючих місцин в Ужгороді небагато

Обкладинка свіжого номера закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Унікальний куточок Ужгорода,  де можна побачити шматочок дикої природи у первісному вигляді, приваблює багатьох мешканців міста. Про цей закарпатський рай відомо вже навіть гостям, які приходять пофотографувати пташине царство, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».

Озеро «Кірпічка» та прилегла до нього територія є справді вражаючим місцем, де вирує дике життя, де живуть мільйони організмів, де можна побачити унікальних тварин та пернатих.

Там особливе все. Передусім через те, що довкола можна насолодитися вишуканими ароматами, а ще – місцями там, як десь у селі, можна відчути холодний і теплий циклони, тобто шкіру обдуває різними потоками повітря. До того ж привертають увагу різні звуки… які видають ті, хто населяє цю дивовижну місцину… усі вони в сукупності нагадують мелодію великого пташиного хору, де кожен пернатий має відведену для себе виняткову роль. У багатоголоссі чути і сопрано, і дисканти, і альти, і тенори…

Хоча  більшість всього, що відбувається на «Кірпічці», залишається поза увагою людей, є невидимою для стороннього ока, адже в кущах, під водою та в очереті заховано цілий непізнаний багатьма з нас світ. Лише в самій водоймі водиться чимало різних сортів риби, серед якої канадський сомик, карась, короп, білий амур та інші види.

Там же живуть звичайні та чорні дикі качки, спостерігати за якими можна годинами. Особливо цікавою є поведінка чорних із білими дзьобами. Вони більш прудкі і водночас більш нахабні та агресивні. Самиці можуть вести війни з суперницями за територію, тим більше зараз, коли в них виводок малечі. Каченята теж нерідко кусаються між собою. І ще вони цікаво збирають комах із рослин, підстрибуючи і струшуючи крихітних створінь на поверхню води, звідки їх збирають. Також качки часто пірнають і виловлюють з дна озера різні водорості. Загалом ці птахи великі ненажери, вони щось їдять постійно.

Як лебеді вчать здобувати їжу малюків? Які ще птахи та тварини живуть на Кірпічці? Що придумали активісти, аби вберегти пернатих від неправильного підкормлювання?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері закарпатської газети «НЕДІЛЯ».

Купуйте свіжий номер газети «НЕДІЛЯ» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 15 червня.

zakarpatpost.net