Як ми королівський манго в Ужгороді купували

Яскраво-помаранчеві великі овальні плоди королівського манго ще недавно для нас були недоступними. Ми навіть не могли уявити, якими ж вони є на смак,  як пахнуть. Але тепер їх почали продавати в Ужгороді.

Тому журналіст закарпатської газети «НЕДІЛЯ» отримав редакційне завдання купити королівське манго і дізнатися, чим же воно відрізняється від звичайного тропічного фрукта.

Справа в тому, що кілька років тому у нас на Закарпатті гостювало подружжя з Бразилії. Тож наші гості розповідали, що манго росте в них прямо під вікнами, що зірвати фрукти можна будь-де на вулиці. На смак вони, за їхніми словами, зовсім не такі, як ті, до яких ми звикли.

Отже, вирушаємо на пошуки королівського манго. Знаходимо фрукти на ринку на Корятовича. Ціна чимала – 200  гривень за штуку. Уважно придивляємося, аби не придбати «кота в мішку»

Розміром плід більший за звичний. Зовнішньо також дуже привабливий. Продавець нахвалює, радить спробувати, обіцяє райську насолоду.

Що ж, беремо і йдемо дегустувати.

Від першого ж дотику до фрукта, з’являється  приємне передчуття. Королівське манго дозріле, легко розрізається. Перша ж скибочка тане в роті.

Фрукт соковитий, м’якоть дуже ароматна, нагадує абрикос і диню. Він дійсно кардинально відрізняється від звичайного манго. Це – все одно, що ніби порівняти 100 гривень зі 100 євро. Цікаво, а якими ж на смак тоді є ці плоди у Бразилії… адже там їх можна їсти прямо з дерев… а ці до нас ще довго їхали.

Але ростуть ці королівські плоди і в Індії, Таїланді, Індонезії та ряді інших екзотичних країн.

Цікаво, що в Індії будь-яке манго називають королівськими фруктами. Там їх їдять всі.

Щоб дізнатися більше, шукаємо інформацію чому.

Виявляється, жовта солодка м’якоть — суворий борець з багатьма недугами.

Манго вбиває ракові клітини, швидко перемагає грип і застуду, піднімає рівень гемоглобіну, зміцнює  імунітет. Плоди містять  безліч корисних мікроелементів та вітамінів.

А ще фрукт ідеально очищає пори шкіри, маска з нього робить обличчя гладеньким та свіжим, омолоджує його. Для цього достатньо подрібнити фрукт виделкою, додати трохи оливкової олії і нанести кашку на 15 хвилин на  шкіру. Для кращого ефекту процедуру треба проводити двічі на тиждень. Відтак на два тижні зробити перерву і все повторити.

Крім того, стиглі плоди використовують для приготування багатьох солодких страв, а недозрілі – вживають в складі солоних страв.

Та найголовніше інше.

Манго, або мангіфера індійська, що відома людям понад 4 тисячі років, у себе на батьківщині має ще й другу  назву – плід любові. Він – чудовий афродизіак, зміцнює чоловічу силу і посилює статевий потяг.

Індуси вірять, що дерево манго може виконати будь-яке бажання. Воно в них є священним і його листя там прийнято розкидати на весіллях, щоб побажати нареченим плодовитого шлюбу.

Крім того, у них існує звичай під час нового року вішати свіжий плід манго на вхідних дверях, щоб у будинок прийшли щастя і благословення.

Багато азіатських правителів мали власні мангові сади. Це вважалося ознакою високого соціального положення. До речі, мангове дерево дає врожаї із чотирьох років. Деякі дерева плодоносять навіть після 300-річчя.

А від нашого ужгородського королівського  манго за кілька хвилин і сліду не залишилось. Смакота сама розтанула в роті.

Володимир ЗАКАРПАТСЬКИЙ, закарпатська газета «НЕДІЛЯ», ексклюзивно для zakarpatpost.net