Яке відношення має ужгородська міні-скульптура «Карпатія» до «Титаніка»

Хоч кораблі на закарпатських річках не плавають, але один усе ж охороняє Уж – це «Карпатія», що знаходиться поруч із Миколайчиком на перилах Ужа.

Цікаво описує ужгородський міні-корабель історик Роман Офіцинський у книжці «Екскурсії Ужгородом».

«Неподалік Миколайчика на парапеті бачимо бронзовий кораблик “Карпатія” авторства Михайла Колодка. Встановлений у століття наймасштабнішої з морських катастроф, що трапилися біля берегів Північної Америки. У ніч на 15 квітня 1912 року найбільше пасажирське судно світу – британський пароплав “Титанік” (269 метрів у довжину і 28 метрів у ширину) за добу до очікуваного прибуття в Нью-Йорк зіткнувся з айсбергом і затонув за 600 км південніше острова Ньюфаундленд.

На борту було 2224 осіб, з яких 1514 загинуло. 710 осіб урятував британський корабель економ-класу “Карпатія” (його назва перегукується з гірським Карпатським краєм), який знаходився за 93 км і за три години першим прийшов на допомогу. На той момент “Титанік” затонув, живих шукали до 9-ої ранку. У Нью-Йорк врятованих доправили ввечері 18 квітня. Сама ж “Карпатія” пішла на дно 17 липня 1918 року за 27 км південніше Ірландії після торпедної атаки німецького підводного човна. Однак усі пасажири і члени екіпажу врятувалися», – наголошує автор.

Тож Михайло Колодко зробив «Карпатію», аби нагадати закарпатцям про ті події. Ужгородська скульптурка із секретом: якщо усередину помістити запалену свічку, то видно світіння ілюмінаторів. Її можна запалити в пам’ять за загиблими.

zakarpatpost.net

Comments are closed.