Експерт пояснив, чи дешевшатиме нерухомість. Ціни на житло в Ужгороді

В Україні існує тенденція здешевлення квартир на вторинному ринку у середньому на 10-15%. Особливо у розрізі зменшення цін на квартири у будинках масової радянської забудови, розповів Gazeta.ua віце-президент асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

“Ціни на квартири на первинному ринку балансують. З однієї сторони, на забудовника тисне подорожчання будівельних матеріалів, робіт та енергоносіїв. Крім того, є дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів. Його називають “польський синдром”. З іншої – на тлі зростаючої пропозиції, в Україні досить малий попит”, – каже експерт.

За його словами, минулого року забудовники масово пропонували розстрочки. Щоб забрати певну кількість попиту.

“Тому українцям вдалося зробити перші внески. Деякі заселилися в квартири і зараз сплачують кредит за них. Як діятимуть забудовники цього року поки не відомо”, – підсумував Топал.

Ціни на ринку житла стабілізувались вперше за останні 4 роки в Україні, – йдеться у 5-му звіті про фінансову стабільність Нацбанку. Старе житло і далі падає в ціні.

Нагадаємо, що в Ужгороді останнім часом зводиться багато будинків і за даними газети «Закарпатські оголошення», продається багато квартир і в новобудовах, і в старих будинках.

Серед новобудов активно реалізовується житло в Новій Рафанді, на вулиці  Університетській, Володимирській, у Новому районі, на Котляревського, Баб’яка, Грибоєдова та в інших куточках міста.

Щодо цін, то за інформацією газети «Закарпатські оголошення», однокімнатні квартири у різних районах коштують в межах 16-26 тисяч доларів. Двокімнатні в новобудовах можна придбати за 30-45 тисяч доларів. Трикімнатні – 25-65 тисяч доларів і більше.

Крім того, як повідомили в газеті «Закарпатські оголошення» продається багато нерухомості у приватному секторі. Найдешевшими є будинки на околицях та в найближчих селах переважно у Сторожниці, Невицькому, Барвінку, Минаї, найдорожчими – у центральній частині Ужгорода. Проте найчастіше такі будинки потребують ремонту, а то й перебудови. Будинок в Ужгороді можна купити від  65 до 120 тисяч доларів.

zakarpatpost.net