За те, що не дав прикурити, закарпатець киркою вбив племінника

Від ударів проломилися кістки черепа

Деякі злочини дивують своєю безглуздістю та жорстокістю. Багато з них трапляється через такі дрібниці, що просто не вкладається в голові, скажімо, за кілька гривень, годинник або перстень людину можуть позбавити життя. Але коли діями керує алкоголь, трапляється всяке, в тому числі – найстрашніше, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Минулого літа у Мирчі Великоберезнянського району  трапилось зухвале вбивство, про яке говорили всі. Ніхто зі знайомих не міг зрозуміти, як таке може бути, аби дядько через цигарку вбив племінника.

Було приблизно 03.30 ночі. 37-річний Іван (з етичних міркувань імена дійових осіб у матеріалі замінено) був напідпитку. Цілий день він працював у лісі і після роботи вдома він випив, за його словами, 300 грамів горілки.

Раптом йому захотілося покурити, але цигарок не мав. Тому пішов просити до племінника, який проживав у одному з ним (лише в іншій частині будинку). Та 22-річний Роман відмовив, сказавши, що не має. Між ними почалася сварка. Іван ударив хлопця дерев’яною табуреткою і сердито пішов до своєї кімнати. Та заспокоїтись він чомусь не міг, був переконаним, що цигарки у племінника є, просто він не хоче ними поділитись. Тож чоловік вирішив помститись. План навіть довго не обмірковував, діяв  експромтом, робив те, що першим спало на думку. Він узяв кирку та попрямував до Романа, аби провчити його. Побачивши, що хлопець вже приліг, став біля ліжка, замахнувся і… двічі металевою частиною щосили вдарив його в голову. Руки в нього були сильними, тому й наслідки виявились плачевними.

Але коли помітив на подушці кров, перелякався і не знав, що робити.  Тому вибіг на вулицю і почав думати, як діяти. Дія алкоголю поволі слабшала і від стресу чоловік почав тверезіти. Раптом він побачив двох людей, яких від страху навіть не міг впізнати, і сказав їм, аби викликали «Швидку» та поліцію, бо він вбив племінника.

Лікарі прибули хвилин через 10-15, але врятувати життя хлопця не вдалося. Удари дядька-ката виявились несумісними з життям. У висновку судово-медичної експертизи написано, що смерть Романа настала внаслідок «відкритої черепно-мозкової  травми, яка проявилася переломами кісток основи та склепіння черепа, крововиливом, забоєм головного мозку».

Щодо самого Івана, то, як засвідчили медики,  тимчасовим розладом психічної діяльності він не страждав ні тоді, ні раніше, щоправда, на момент скоєння злочину був сильно п’яним.

Поліціянтів він дочекався на вулиці, опору їм не чинив,  одразу в усьому зізнався, а в суді каявся… хоча запізно…  Також закарпатець наголосив, що стосунки з Романом у нього були давно напруженими, хоча до рукоприкладства ніколи раніше не доходило, смерті йому  він не бажав, а в матері хлопця просив вибачення. Щоправда, як він після цього взагалі зміг дивитися в очі сестрі – невідомо.

Але й вона сама під час засідання претензій до брата ні матеріального, ні морального характеру не мала.

Отже, суд визнав Івана винним у вбивстві Романа і призначив покарання у вигляді 7 років і 6 місяців позбавлення волі.

Сумно, що молоде життя так несподівано обірвалося. Важко збагнути, що сталося це через цигарки.  Хоча вбивство виправдати не можна і більш важливими речами. Іван же тепер матиме час для того, аби позбутися шкідливих звичок та добре подумати над людськими цінностями, про які він, потоваришувавши з оковитою, геть забув.

Оксана ПРИЙМАК, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net