Як закарпатець за півтори години переплив Босфор

22 липня тячівський підприємець та марафонець Андрій Терпяк взяв участь у 30-му міжконтинентальному запливі через протоку Босфор (Стамбул, Туреччина).

Загалом, відстань у близько 6,5 км підкорювали 2,5 тисяч плавців з усього світу, зокрема, близько 400 – з України. Для того, щоби перепливти протоку між Азією та Європою, тячівцю знадобилось трохи більше, ніж півтори години. Разом з батьком заплив подолала і донька Андрія Терпяка Галина.

Повернувшись після чергового вдалого фінішу, екстремал розповів про те, як готувався до складного випробування, та поділився враженнями від участі у запливі, пише Tyachiv.com.ua.

«Для когось 22 липня – буденний день, а для мене він став черговим випробуванням, підсумком одного з етапів спортивного життя. Рік тому було підведено проміжні результати і намічено нові цілі. Бігові марафони, ультрамарафони стали буденністю, а марафон у плаванні – мрія майже недосяжна. Відповідно, необхідно було набувати плавальної практики. Професійними плавцями пропагується твердження, що за півроку тренувань під керівництвом тренера можливо підготуватись до 5-кілометрового плавального марафону, але це 6 місяців по 3-5 тренувань на тиждень з мінімальним тижневим навантаженням 12 км. Обов’язкова програма підготовки має включати плавання на «відкритій» воді – озері, річці, морі. Чому це необхідно? Басейн – це спокійна водна поверхня, а відкрита вода – це хвиля невідомої висоти, вили і напрямку, течія, круговерті, непередбачувані зміни температури середовища, погоди і т.д. Всі ці обставини роблять цей вид спорту захоплюючим.

В рамках підготовки до виконання повного тріатлону – велосипед 180 км, плавання 4,2 км, біг 42,195 км – було відібрано 30-й міжконтинентальний заплив у Стамбулі протяжністю 6,5 км, який проводився під егідою Олімпійського комітету в Туреччині 22 липня. 6,5 км – це геометрична відстань між точкою «старт», що знаходилась у Азії, та точкою «фініш» у Європі, яка проходить через протоку Босфор, що сполучає Чорне та Мармурове моря. Завдання було чітке – здолати. Чи стане це можливим для «провінціала» без належного керівництва тренувальним процесом та за повної відсутності навиків плавання у відкритій воді? Маю честь повідомити, що поставлене завдання було успішно виконано. Час на фініші – 1 год. 35 хв.
І, як завжди, наступає час аналізу. По-перше, з урахуванням регулярних та систематичних занять бігом організм здатний переносити пікові навантаження.

По-друге, завдячуючи власній силі волі та Божій благодаті, я зміг подолати це випробування.

По-третє, не рекомендую спортсменам без належної підготовки на відкритій воді ставити перед собою такі цілі. До слова, 20 липня у Києві пройшов «теоретичний» одногодинний тренінг з плавцями спецпризначення, які проходили відповідну підготовку у США за програмою «морських котиків». Звичайні молоді офіцери за келихом пива інструктували про можливі проблеми і давали відповідні рекомендації. Відкрита розмова в режимі «питання-відповідь» замінила мені практичні тренування, і після повернення до Києва при зустрічі з ними подякував, на що отримав відповідь: «Поспілкувавшись із тобою, ми повірили в тебе, і ти сам себе зробив».

По-четверте, так склалося, що у більшості змагань разом зі мною бере участь моя дочка. Психологічно важко переносити, що десь біля тебе зараз пливе вона, і ти нічим не можеш у разі необхідності допомогти. Інакше кажучи, на мою думку, дітей потрібно вчити, коли вони біля батьків, і бажано на власних прикладах. З роками вони стають особистостями, беруть на себе тягар батьків – підготувати до життя наступне покоління. Я зрозумів, що як батько, багато чому навчив свою доньку, отримав велике задоволення від свого фінішу, а ще більше – коли зустрів її серед фінішерів запливу.

П’яте і останнє – до наступних стартів готовий».
На фото: учасники запливу через Босфор Андрій Терпяк з дочкою Галиною разом з Марічкою Падалко та Єгором Соболєвим після фінішу.