В Ужгороді завтра лінійки будуть короткими, без промов політиків та чиновників

[Total: 0    Average: 0/5]

Розширене засідання колегії управління освіти Ужгородської міської ради за участі керівників шкіл та дошкілля провели напередодні в обласному центрі Закарпаття.

Про це повідомила прес-служба Ужгородської міської ради.

У роботі колегії взяв участь і міський голова Богдан Андріїв. Богдан Євстафійович у своєму виступі закцентував увагу освітян на першочергових завданнях у галузі, які реалізовуються владою: забезпечення усім необхідними господарським і навчальним приладдям у школах та садочках, підготовкою до опалювального періоду закладів, забезпечення якісного харчування.

Міський голова також звернув увагу керівників шкіл на форматі святкування Дня Знань. Наголосив, що це – свято насамперед для дітей, тому урочисті лінійки мають бути короткими, щоб школярі не втомилися, і без промов політиків та чиновників.

Куратор освітнього напрямку Андріана Габор привітала присутніх освітян з початком навчального року, наголосила на необхідності забезпечення керівниками закладів якісного освітнього простору, впровадження інклюзивного навчання та розширення гурткової роботи.

До слова, в цьому році бюджет міста в галузі «Освіта» становить 374 млн. 581,8 тис. грн, серед основних видатків – оплата праці та комунальних послуг, придбання продуктів харчування, предметів і матеріалів.

Готовність до нового навчального року підтвердили 27 закладів загальної шкільної освіти, 24 дошкільні заклади і 3 професійно-технічні училища.
Пріоритетними завданнями перед освітянами міста нині є реалізація державної концепції реформи освіти в рамках «Нової української школи». На ці потреби в Ужгороді було закуплено для першачків 1268 одномісних парт, 52 комплекти двомісних парт, 35 шаф, 49 одиниць меблів для відпочинку, 5 проекторів з екранами.

Видатки на НУШ склали майже 4 млн. 289,8 тис. грн.: на придбання меблів біля 2,4 млн. грн., з них 1 млн. 650,9 тис. грн. державної субвенції та 707,6 тис. грн. з бюджету Ужгорода, 1 млн. 452,8 тис. грн – на придбання дидактичних матеріалів (1 млн. 016,5 тис. грн. субвенції та 436,3 тис. грн. міський бюджет), 477,5 тис. грн. – комп’ютерне обладнання (334,4 тис. грн. – субвенція, 143,1 тис. грн. – міський бюджет).
Усього в місті з 1 вересня підуть до школи 1818 першокласників у 59 класів, що на два класи більше, ніж минулого року. Забезпечуватимуть освітній процес у 1-х класах будуть 115 педагогів: 58 сертифікованих вчителів початкових класів, які пройшли курсову перепідготовку, та 57 сертифікованих вчителів іноземної мови.

zakarpatpost.net

Comments are closed.