Європа визнала жахливими наші в’язниці

[Total: 0    Average: 0/5]

Комітет Ради Європи закликає українську владу невідкладно вжити заходів, щоб подолати жахливу ситуацію у в’язницях.

Про це йдеться у цьогорічному звіті Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, – пише BBC news Україна.

Документ підготували за підсумками візиту місії комітету, який відбувся у грудні 2017-го.

Там зазначають, що більшість відвіданих установ позбавлення волі вразили “поганими, а часом навіть жахливими умовами”. Особливо у Києві та Львові.

“Ситуація в київському СІЗО погіршилася від часу попереднього візиту 2016-го. Адже зараз воно переповнене, а умови тут можна розцінювати, як нелюдські та принизливі”, – йдеться у звіті.

Майже у всіх відвіданих тюрмах досі є насильство між ув’язненими, додають у комітеті. На думку місії, це може бути результатом дуже малої кількості працівників в’язниць. Тож у комітеті закликають збільшити чисельність персоналу, забезпечити якісну підготовку, покращити умови праці та збільшити зарплати, щоб знизити рівень корупції.

Також у комітеті розкритикували рівень медичних послуг у таких установах. Місія поскаржилась на брак конфіденційності, погані та часом “негігієнічні” умови лікування.

Проте в комітеті відзначили і деякі покращення. Зокрема, згідно зі звітом, стало менше жорстокого поводження щодо затриманих з боку правоохоронців, хоча скарги на таке досі надходять. У психіатричних і соціальних закладах делегація не виявила “правдоподібних свідчень жорстокого поводження”, але були скарги “на словесні приниження”.

У комітеті закликали владу вдосконалити загалом систему опіки в установах психіатричної та соцдопомоги.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.