На Закарпатті продають улюблену їжу грецького міфічного Пегаса

[Total: 0    Average: 0/5]

На Закарпатті дозріває обліпиха. Зараз ягоди сонця, як називали плоди давні греки, можна купити на ринках Ужгорода.

Ще греки величали обліпиху назвою «кінський блиск». Згідно з грецькою міфологією, обліпиха була улюбленою їжею Пегаса – крилатого коня.

Походження ж самої назви пов’язують із цікавою легендою. Згідно з нею, війська Олександра Македонського у своїх безкінечних походах дуже цінували коней, але вони часто хворіли, втрачаючи силу. Одного разу Олександр помітив: якщо напоїти тварин відваром з гілок, листя та плодів обліпихи, вони одразу відновлюють сили, їхні рани швидко загоюються, а шерсть знову блищить. Тому саме латинська назва обліпихи походить від двох слів: кінь та блиск.

Ще її називають північним ананасом через те, що плоди, на смак дійсно нагадують плоди цього фрукта, хоч спочатку і гіркуваті, але після перших приморозків втрачають гіркоту і набувають приємного кислуватого смаку.

Обліпиха справді унікальний для здоров’я продукт, містить понад 190 поживних речовин, тому плоди обліпихи величають «святими плодами». Лише вітаміну С у ній в десять разів більше ніж у лимоні, а корі обліпихи є дуже багато серотоніну (гормону щастя) – в тисячу разів більше, ніж в бананах і в шоколаді.

Крім того, вона вбиває в організмі радіацію, відновлює шкіру, повертає їй молодість та пружність.

Загалом вперше про обліпиху згадують в тибетських медичних текстах у восьмому столітті, її використовували як ліки також у Давньому Китаї, хоча їх батьківщиною вважається Північна Америка.

Тож зараз закарпатці мають унікальну можливість запастися просто безцінним продуктом, який добре прижився на нашій землі.

zakarpatpost.net

Comments are closed.