Скасувати літній час: Україна може відмовитися від переведення годинників

[Total: 0    Average: 0/5]

В Україні можуть скасувати практику переведення годинників на літній і зимовий час. Кабінет міністрів вважає, що нововведення допоможе наблизитися до європейської практики єдиного часового поясу.

Які плюси і мінуси відмови від переведення для українців – з’ясовував OBOZREVATEL.

Живемо за зимовим часом

Практика переведення годинників офіційно затверджена постановою Кабміну ще у 1996 році. Згідно з прийнятими нормами, перехід на зимовий час в Україні відбувається щорічно в останню неділю жовтня, на літній – в останню неділю березня. У 2018 році годинник переведуть в ніч на 29 жовтня.

Щоправда, за 20 років цю практику неодноразово критикували як економісти, так і лікарі. Ретельно це питання взялися вирішувати ще у 2012 році. Вважалося, що це буде востаннє, коли Україна перейде на інший час, але тодішній уряд Миколи Азарова так і не ухвалив остаточного рішення.

З ідеєю скасувати переведення годинників виступило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. При цьому у прес-службі відомства уточнили, що економічного обгрунтування переходу на літній час поки ще немає. Як і будь-яких розрахунків про зміни у споживанні електроенергії.

Ініціатива може бути підтримана Кабміном, якщо таку практику ухвалять у Європейському Союзі. Так, Єврокомісія ще 5 липня запустила на своєму сайті онлайн-голосування, де кожен житель ЄС може підтримати ідею скасувати практику сезонного часу. За попередніми даними, приблизно 80% (4,6 мільйонів осіб) респондентів підтримали цю ідею.

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено