Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що думає про уповноваженого Угорщини щодо Закарпаття

[Total: 0    Average: 0/5]

За словами віце-прем’єр-міністра України з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, вона рада тому, що в Угорщині почули заяви України стосовно посади уповноваженого щодо Закарпаття.

image description

Для України важлива не тільки назва посади уповноваженого щодо Закарпаття, але і коло повноважень цього чиновника.

Про це в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” 13 вересня заявила віце-прем’єр-міністр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Я рада, що були сигнали щодо того, що нас почули. Поки що не бачила перейменованої посади цього представника. Хотіла б звернути увагу на те, що для нас важлива не лише назва посади, а й той комплекс повноважень, який для неї передбачено”, – сказала вона.

2 липня МЗС України повідомив, що уряд Угорщини створив посаду уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області України та програми розвитку дитячих садів Карпатського басейну. Українське зовнішньополітичне відомство вимагало роз’яснень.

Нову посаду 26 липня зайняв Іштван Грежа, до цього він також займався угорсько-українськими відносинами. Термін його повноважень – до 30 червня 2020 року.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що Україна може заборонити в’їзд уповноваженому, якщо Будапешт не дасть роз’яснень стосовно новоствореної посади.

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін після розмови з угорським колегою Петером Сіярто повідомив, що Угорщина змінить назву посади, а щодо інших спірних питань сторони ведуть “конструктивний” діалог.

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено