Закарпатка надумала підробити паспорт, щоб зменшити собі роки. Що з цього вийшло

Дружина мого брата старша від нього на 10 років.  Для нього це і не дуже важливо, якщо взяв її заміж і мовчав про це, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

Але ж для родини це була б надзвичайна подія. Надя це й сама чудово розуміла, коли їхала до нас із російської тайги.  А зрозуміли це вона з розповідей Івана. Вона знала, наскільки важливою для нього є родина. І що ця так звана громадська думка не буде давати їм спокійно жити довго років.

І тому вона надумала підробити паспорт – зменшити собі роки. Тим більше що мало хто знав про існування навіть її селища, не те що про неї саму. У нашій хаті так і не познайомилися з її родичами.

Цю таємницю вона дуже ревно оберігала. Та й тягнутися в ту глуху тайгу  – за тисячу кілометрів – ні в кого з нас охоти не було. Тож у цьому паспорті вона була  молодша на 10 років. Тобто з Іваном вони були однолітки.

Ми ще жаліли її згодом, що рано в неї виникли зморшки. Думали, що це дається взнаки її нелегке життя у тайзі. Але тоді, коли вони приїхали, невістка здавалася зовсім молодою. Тим більше що вона була маленька і руденька. І тоді б 35 ми їй аж ніяк не дали.

Але минули роки. І тут з’явилися соціальні мережі. На той час Надя вже зовсім заспокоїлася. Бо в нашій родині всі її дуже добре прийняли. І вона почала шукати родичів. Все ж таки хотілося, щоб до неї обізвалася рідна кров.

Знайшла вона якусь свою двоюрідну сестру і невимовно з цього раділа. Та й ми теж пораділи – разом з нею.  Як-не-як, у невістки нарешті знайшлася і якась рідня.

Надя виставила свої родинні фото, пишалася все ж таки, що в неї життя склалося так добре. Сестричка стала її нахвалювати.  Написала, що на свої 50 вона і не виглядає зовсім.

Ми дуже здивувалися, коли прочитали цей коментар. Які 50? Та ж Наді тільки 40!  Чого ж це сестра так знущається над нею?  Надія нічого нам не стала пояснювати, а швиденько видалила коментар.

Але чутки рознеслися селом, що тут щось не так.  А от Надя зачаїлася. Щось охолола вона враз і до своєї новоспеченої родини. Але її розпитувати ми не стали. Якщо захоче – хай розповідає про все сама. А Іван тільки знизував плечима – мовляв, а я тут при чім? Нічого я не знаю, та й знати не хочу, відчепіться ви від мене всі.

З того часу минуло ще 5 років. Ми вже про цю подію й забули. А тут Надю й саму прорвало. Як це – їй уже 55, а вона, як коняка, має ще 10 років тягнути ту свою роботу. А працювала вона на фермі – її робота була й справді важкою. Отак вона тільки через 10 років нам зізналася, що вона сама вкрала у себе 10 років, щоб бути молодшою.

Ми були вражені  тим її вчинком. Але потім розсміялися – бідова була дівка все ж таки! І вона – тепер  вже з неабияким гумором – розповідала, як тоді боялася, що наша родина дасть її відкоша. А ця двоюрідна сестра взяла і написала правду.

Але що поробиш, якщо тобі 45, то до пенсії ще далеко. І ця таємниця залишилася між нами. Бо ж це – незаконна річ. От і мусила Надя ще 10 зайвих років тягнутися на роботу. Бо життя воно таке – не знаєш, де втратиш, а де знайдеш.

Оксана ВОЛОЩАК, газета «ПОРАДИ», ексклюзивно для  zakarpatpost.net