В Ужгороді планують підвищити вартість проїзду у маршрутках

В Ужгородській міській раді напередодні відбулася зустріч перевізників, які забезпечують автобусні перевезення в Ужгороді, із керівництвом міської ради – Ужгородським міським головою Богданом Андріївим, його заступниками Ігорем Фартушком, Василем Гомонаєм, Олександром Білаком, секретарем міської ради Андріаною Габор, а також керівниками департаменту праці та соціального захисту населення Андрієм Біксеєм, управління економіки та стратегічного планування Ольгою Травіною, відділу транспорту та зв’язку Петром Бобиком.

Про це повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

На зустрічі йшлося, що в інших містах уже розпочали процедури підвищення тарифів за проїзд до 8-10 гривень. Ужгородські перевізники вже близько місяця тому подали управлінню економіки та стратегічного планування міської ради розрахунки щодо необхідності підвищення вартості і в обласному центрі Закарпаття, проте поки що результату нема.

Керівник ПАТ “Ужгородське АТП-12107 Володимир Козун зазначив, що з часу останнього підвищення тарифу на проїзд в Ужгороді лише вартість дизпалива зросла майже на 40%, зростає вартість запчастин, необхідно підвищувати зарплату, бо інакше водії звільняються. Відтак перевізники не можуть нормально працювати, щодня три десятки автобусів не виходять у рейси містом.

Голова Асоціації перевізників міста Олексій Куля повідомив, що ситуація погіршується також через те, що лише за даними міськради, перевізникам боргують понад 5 мільйонів гривень відшкодування за перевезення пільговиків, тому необхідно або проводити компенсацію, або ж обмежувати перевезення пільговиків.

Начальник відділу транспорту Петро Бобик нагадав, що напередодні на засіданні виконкому прийняли рішення провести черговий моніторинг пасажиропотоку, який здійснюватиме незалежна організація, щоб виключити будь-який, навіть гіпотетичний вплив чиновників на результати обстеження. Однак дані моніторингу, зведені та проаналізовані, будуть готові лише за кілька місяців.

Керівник комунального підприємства “Ужгородський муніципальний транспорт” Віталій Готра розповів про перші дні курсування нових автобусів на 20-му маршруті. По-перше, пасажиропотік щодня зростає і напередодні вийшов уже на показники у середньому 500 осіб на кожен автобус за день. По-друге, за результатами роботи датчиків, які встановлені на вході в автобус і дають можливість зафіксувати, скільки осіб перевезено, за ці дні з усіх пасажирів 57% склали пільговики.

Міський голова Богдан Андріїв нагадав, що для покращення умов перевезень ужгородців запрацював комунальний транспорт, кількість транспортних засобів якого буде збільшуватись. Звернувся до перевізників, щоб не допустити погіршення обслуговування міських маршрутів. Додав також: незважаючи на те, що у багатьох містах уже давно суттєво обмежено, або взагалі немає можливості користуватися пільговим проїздом, у нашому місті і надалі вживатимуться всі можливі заходи, аби не допустити обмеження права на пільговий проїзд, особливо соціально-незахищених категорій громадян.

zakarpatpost.net