Як за 2 тисячі євро до закарпатців може прийти просвітління?

У  той час, коли винахідливі європейці зі сміття зводять будинки, ужгородці продовжують наповнювати свою головну водяну артерію пластиком.

На багатьох ділянках Ужа, навіть у центральній частині, біля пішохідного мосту, там де плавають лебеді й качки, де постійно фотографуються туристи, нерідко плаває пластик.

zakarpatpost.net вже неодноразово піднімав питання засмічення міста та, зокрема, самої річки, що є однією з головних родзинок столиці Закарпаття.

Проте, на жаль, ситуація на краще не міняється.

Якщо ще вулиці в нас почали краще прибирати, набережні розчищають, то з річки сміття ніхто не виймає. Усі чекають, коли рівень води підніметься і непотріб попливе до сусідів.

Допомагають у засміченні ужгородцям і мешканці Перечинського, Великоберезнянського  та Ужгородського районів. Часто саме вони кидають у воду пластикові пляшки та інші особисті відходи.

Невже комусь було б приємно, якби хтось у його хату приніс і висипав посеред кімнати сміття?  От так і птахам та рибам, що плавають між пластиком.

Може, нарешті  наші краяни усвідомлять, що  природа – це найцінніше, що ми маємо і її потрібно берегти.

Утім, без серйозних штрафів таке прозріння прийде далеко не до всіх.

Наприклад, у Австрії за викинутий посеред дороги чек треба сплатити штраф у розмірі 36 євро. Якщо порушника «застукають на гарячому» повторно, справу спрямовують до суду і рощзмір адмінстягнення становить уже 2 тисячі євро.

Саме такими методами потрібно діяти і з нашими закарпатськими сміттярами.

zakarpatpost.net