Нелегал допоміг украсти $2 млн, сидячи за гратами. Як?

Австралійська поліція затримала 43-річного нігерійця, який займався інтернет-шахрайством, знаходячись в імміграційній в’язниці.

За версією правоохоронців, чоловік очолював незаконну схему заробітку, за допомогою якої зловмисники отримали близько 2,2 мільйона доларів, пише ВВС.Україна.

Знаходячись в імміграційній в’язниці в Сіднеї, нігерієць розсилав “жертвам” електронні листи від імені відомих компаній. Також затримані ще троє людей.

Незаконні дії допомогли їм заробити близько 2,2 мільйона доларів.

Гроші були переведені невідомим отримувачам в Нігерії і навряд будуть повернуті назад, розповів підполковник поліції Артур Кацогіаніс.

За його словами, фейкові електронні листи відправлялися з 16 мобільних телефонів та 17 сім-карток прямо з території імміграційного центру “Віллавуд”.

Окрім нігерійця, учасниками схеми були ще троє осіб: 20-річний чоловік та двоє жінок віком 20 та 36 років. Їх також заарештували в Сіднеї.

В поліції обіцяють, що продовжать спроби відстежити вкрадені гроші. Артур Кацогіаніс також закликав компанії більш уважно підходити до питань кібербезпеки.

Центр “Віллавуд” є високотехнологічною імміграційною в’язницею, в якій можуть утримуватися до 600 людей.

За даними австралійського відділення організації Human Rights Watch, минулого року в “Віллавуді” перебували 450 мігрантів. Більшість з них потрапили туди через проблеми з візами.