Чи відомо вам, чому не можна кип’ятити воду двічі?

Вода у прямому сенсі є джерелом життя, складаючи 80% нашого організму (у немовлят – 90), тому до її якості мають застосовуватися найсуворіші вимоги, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

На жаль, та вода, яка надходить у наші будинки через систему водогону, має не тільки корисні властивості, але й містить у своєму складі елементи хлору, різні важкі з’єднання та шкідливі домішки, з якими навіть сучасні фільтри не завжди можуть впоратися. Та й підземні джерельні води, на думку фахівців, у теперішніх умовах забруднення грунтів не гарантують тієї кришталевої чистоти, якою вони славилися раніше.

Одним з основних способів знезараження та поліпшення якості споживаної води було і залишається її кип’ятіння, при якому вбиваються численні бактерії, знижується вміст хлору, вода стає м’якшою. Але…. Численні дослідження кип’яченої води показали, що важкі метали не зникають при такому способі обробки води, а деякі частинки хлору можуть вступати у контакт з іншими елементами і перетворюватися на дуже шкідливі речовини.

Якщо ж одну й ту ж воду кип’ятити кілька разів, що часто практикується особливо в офісах і на підприємствах в обідній час, то концентрація таких небезпечних для організму сполук збільшується з кожним разом, а частка корисних сполук кисню зменшується до мінімуму. Інакше кажучи, вода з «живої» і корисної (навіть відносно) перетворюється на «мертву» і шкідливу.

zakarpatpost.net