Звідки закарпатці замовляють найбільше товарів

Основною країною, з якої надходять до України посилки, є Китай та регіон Південно-Східної Азії. Через більшу вартість товарів на американських та європейських сайтах вони не так популярні серед українців. Хоча нині спостерігається поступове зростання кількості замовлень із США та Європи на 10-15%, розповіли Gazeta.ua в Укрпошті.

Найбільш популярними є китайські онлайн-магазини AliExpress, Joom, JD, Gearbest, Wish. Серед європейських користуються попитом Asos, Next. “Чорна п’ятниця” в Китаї 11 листопада побила рекорди і зібрала більше 1 млрд посилок за добу.

“Офіційно AliВaba Group не коментує кількість посилок. Можна лише зауважити, що в Україну цього року в порівнянні з минулим замовляли на 40% більше товарів. Під час масових розпродажів надходить в 12 разів більше посилок, ніж у звичайний день”, – кажуть в держпідприємстві.

Укрпошта торік перевезла майже 7 млн кг міжнародних відправлень. Із них експортно-імпортних операцій – 5,9 млн кг посилок та 1 млн кг транзитних посилок. Основними експортними країнами, до яких Укрпошта здійснювала доставку, стали США, Ізраїль, Канада, Велика Британія. Найбільшими імпортерами в свою чергу були Китай, Нідерланди (як транзитний хаб), Ізраїль та США.

З 1 липня 2019 року посилки українців вартістю понад 100 євро будуть обкладатися податком і митом. Але зате скасована норма про “три посилки”, яку в Укрпошті активно критикували.

“Ми виступаємо за вільний ринок імпорту/експорту і вважаємо, що в нормі про зміну митного ліміту потрібно врахувати всі витрати держави, операторів доставки, громадян, фіскальної служби. А також взяти до уваги можливу кількість сплати податків. Бо досвід інших країн світу показує негативну динаміку, коли такі рішення приймаються без прорахунку реального бізнес-кейсу. Такі зміни матимуть вплив на ринок. Але найбільше вони торкнуться операторів доставки, які надають свій сервіс для преміум-товарів. В Укрпошті кількість посилок, які перевищуватимуть ліміт у 100 євро мінімальна”, – зазначили в компанії.

Очікувалося, що з 1 січня 2019-го без мита українці зможуть отримувати тільки 3 посилки у місяць вартістю до 150 євро кожна. Четверта посилка підлягатиме оподаткуванню – 20% ПДВ і 10% мита. Водночас 31 жовтня 2018 року уряд скасував відповідну постанову.

Була пропозиція обмежити неоподатковану вартість посилок до 22 євро. Поки рішення відтермінували. Щоправда з 1 липня 2019 року українці платитимуть податки і мито за посилки вартістю понад 100 євро. До липня діятиме стара норма – 150 євро.

zakarpatpost.net