Чому символ 2019 року полюбляє болото

На Закарпатті наступає рік тварини, розумнішої за собаку

Обкладинка свіжого номера газети «Неділя Закарпатські новини»

На Закарпатті є справжній райський куточок, що нагадує Едемський сад. Ферма Василя та Ірини Шимон у Горінчові з однойменною назвою – затишна, чиста, простора. І що головне – там, наче у Ноєвому ковчезі, багато різноманітних тварин. Власник – спортсмен за фахом, але професійно  утримує у своєму господарстві як пернатих (павичів, страусів, куріпок, курей, качок, індичок), так і тварин (косуль, овець, кіз, свиней-манголиць, коней та буйволів). Із особливою любов’ю він розповідає про всіх підопічних, каже, що продовжує справу батька, який теж любив тваринництво, хоча й такого міні-зоопарку не мав, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Утім на порозі рік Свині, тож сьогодні газета «Неділя Закарпатські новини» завітала у «Райський куточок», аби поговорити з ґаздами саме про цих дивовижних тварин, які, за словами вчених, є навіть розумнішими за собак. Отже, чи може людина чомусь повчитись у свині, чи справді ці нечепури так люблять болото, як про них говорять, чи дійсно вони ліниві та чи є у них улюблені ласощі.

Усе почалося з овець, буйволів… та диких кабанів

Вівчарство – звична справа у Горінчові, але саме Василь Шимон започаткував у селі, що на Хустщині, проведення щорічного свята проводів вівчарів на полонину. Саме ягнята були першими тваринами у хазяйстві чоловіка. Відтак йому прийшла в голову ідея завести буйволів, які проживають на території області ще з часів нападу кочівників монголо-татар.

– Буйволи – найважчі в утриманні тварини, але одні з моїх улюблених, – каже Василь. – Вважаю, що серед розкішної природи карпатських гір дати пропадати угіддям просто грішно. Тож мені спало на думку зробити щось цікаве і незвичне для себе, односельців та й закарпатців загалом. Перших рогатих велетів купив у 2012 році. І не шкодую, бо їхнє молоко не лише смачне, поживне, але й наділене цілющими якостями, містить у собі цілий комплекс вітамінів.

Чим унікальні свині? Чому від них можуть повчитись люди? Якими вони є батьками і на які дивовижні вчинки здатні?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».

Купуйте свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 28 грудня.

zakarpatpost.net

Comments are closed.