Погода у Закарпатті на сьогодні, 4 січня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде холодно, хмарно.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде -4, удень – -2 градуси.

З ранку до самого вечора  небо буде вкрите хмарами. Без опадів.

У Хусті та Іршаві – вночі буде -12, удень – -5 градусів. Ввечері нарешті спостерігається прояснення, але протягом дня була похмура погода. Вранці розпочався дрібний сніг, але він припинився, та до кінця дня опадів більше не передбачається.

У Воловці – -13 уночі і  -7 удень. З ранку до самого вечора у Воловці небо буде вкрите хмарами. Дрібний сніг розпочнеться ще до світанку, але до середини дня повинен припинитися.

У Сваляві – -11 уночі і  -5 удень. У Сваляві хмарна погода буде триматися до самого вечора. Уночі очікується дрібний сніг. Протягом усього дня, починаючи з ранку, опадів не передбачається.

У Тячеві нічна температура становитиме -10, денна – -6. У Тячеві сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Без опадів.

У Перечині – нічна температура становитиме – -4, денна – -2. У Перечині протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Уночі йтиме дрібний сніг. Вранці розпогодиться, та більше цього дня опадів не передбачається.

У Великому Березному – вночі -10, удень – -5. У Великому Березному протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Уночі очікується дрібний сніг. Протягом усього дня, починаючи з ранку, опадів не передбачається.

У Берегові та Виноградові – вночі – -6, удень – -1.  Хмарна погода протримається увесь день. Без опадів.

У Міжгір’ї – уночі  -12, вдень – -7. У Міжгір’ї хмарна погода буде триматися до самого вечора. Вночі та вранці очікується дрібний сніг.

У Рахові – уночі  -13, вдень – -10. Протягом усього дня у Рахові буде триматися хмарна погода. З ранку буде йти дрібний сніг, який припиниться тільки ввечері.

 4 січня відзначається день Анастасії Путорозрішниці. До цієї святої звертались у молитвах для легкого протікання вагітності та пологів. Цього дня, з молитвою до святої, жінки вишивали рушник, який мав допомогти благополучно народити. У народі примітили, яким буде день на Анастасію, таким буде і жовтень. Наші пращури спостерігали за хмарами, якщо вони пливли проти вітру, то очікували снігопаду.

Народні прикмети на 4 січня

 1. У цей день суворо заборонялося бити тварин, інакше у людини будуть проблеми з ногами, виникнуть різні хвороби.
 2. Дівчатам не слід проколювати вуха в День Святої Анастасії, оскільки прикмети говорять, що проколи в цьому випадку довго не заживуть
 3. Не можна 4 січня ходити по будинку босоніж, тому що в іншому випадку близька людина може сісти у в’язницю
 4. У цей день не можна в’язати, щоб ніхто з родичів не був засуджений.
 5. Вважається, що 4 січня сняться погані сни, які пророкують біду. Добре, якщо в цей день людині нічого не приснилося.
 6. Погода на День Анастасії, 4 січня, віщує погоду в жовтні.
 7. Якщо жінка народжує дитину в День Анастасії, то це, за прикметами, віщує удачу. Пологи будуть легкими, а сама дитина з’явиться на світ міцним і здоровим. Щоб дитина швидше народився, розв’язували всі вузли на одязі, розплітали коси.
 8. 4 січня вагітних жінок годували кашею, щоб запобігти викидень
 9. У День Анастасії майбутнім матерям заборонялося шити
 10. Багато бурульок на даху будинку 4 січня віщує урожайний рік
 11. Якщо 4 січня хмари пливуть проти вітру – чекай снігопадів у найближчі дні
 12. Якщо у річці стало менше води, значить, рік буде несприятливим для рибальства. Крім цього, така прикмета віщує посуху влітку.

zakarpatpost.net