Закарпатські колядники заробляють по тисячі гривень за вечір

Сьогодні газета «Неділя Закарпатські новини» колядує по всій області. Наші журналісти побували на різдвяних святкуваннях і в Ужгороді, і в Берегові, і в Хусті, і на Тячівщині.

Особливо колоритно відзначають народження Ісуса Христа у Тячівському районі.

Цікаво, що колядувати там починають на Святий вечір за вечерею, коли зійде зірка і вся родина сідає за стіл. До цього часу колядників, наприклад, у селі Красна не прийнято впускати у хату.

Їжа на столі має бути традиційно пісною, однак їдять її з глиняних горщиків і стіл має бути застелений старовинними рушниками. Перед вечерею обов’язково моляться.

У Красній кожен кожного знає, але між конфесіями поділу немає, колядників запускають незалежно від того, до якої вони церкви ходять. А в у селах Калини та Дубове, кажуть, переважно господарі впускають колядників більше своєї віри.

Колядують на Тячівщині  багато церковних колядок – як греко-католицьких, так і православних. Здебільшого колядниками є хлопчики.

Батьки відпускають дітей колядувати від чотирьох років. Колядують аж до Василя, оскільки села там дуже великі і швидко обійти всіх не можна.

Колядникам чужі дають по 5, 10, 20 гривень, родичам та похресникам – по 50, 100.

Як розповіли журналісту газети «Неділя Закарпатські новини» двоє хлопчаків, учора за вечір їм вдалося заробити тисячу гривень.

За словами нашої знайомої Ганни, вона своїм похресникам дарує по 100 гривень, а їх у неї аж 15

А її подруга, Лариса, має близько 70.

Тож скільки грошей потрібно ґаздам зібрати на Тячівщині для колядників.

Крім того, колядують на Тячівщині і дорослі, такі колективи складаються з сільської інтелігенції, але вони приходять до інших лише за запрошенням.

І ще що цікаво, то нині на Тячівщині працювали магазини і люди могли купити все необхідне, хоча, приміром, у Хусті були зачиненими навіть супермаркети.

zakarpatpost.net