Як розвивається та процвітає закарпатська «Неділя»

Як розвиваються сучасні друковані видання?

Це дізнавалися журналісти 21 каналу.

Хтось не може змінити місця зустрічі, а газета «Неділя Закарпатські новини»  уже 15 років не змінює місця знайомства у прямому та переносному значенні.

Ось, скажімо, ви знайомі з бабою Анцею, яка живе на 19-й сторінці?

А з листами, які люди пишуть активно пишуть, аби знайти свою другу половинку.

Газета «Неділя Закарпатські новини» – те друковане видання, якому довіряють читачі.

Газета долає економічні труднощі насамперед тому, що має стабільних передплатників.

«Є читач, який нам довіряє, – каже голова редакційної ради газети «Неділя Закарпатські новини» Михайло Носа. – Скоріш за все, через те, що  в нас якісні матеріали. І він незмінний. Коли кажуть про те, що  в нас криза, так, вона в певній мірі стосується і нас в плані реклами, але читачі, які передплачують газету, практично стабільні».

Нині складно утримати довіру читачів навіть одній газеті, а що тоді говорити про 12 таких видань: «Неділя Закарпатські новини», «Закарпатські оголошення», «Робота та навчання», «Поради», «Поради здоров’я», «Програма на тиждень», угорськомовна «Tonacsok», «Господарські поради», «Домашня кулінарія» , «Гороскоп» та інші – усе це готує одна єдина велика видавнича група, яка й не думає скаржитись на важке життя. Натомість – продукує нові проекти.

«Сьогодні саме читав листа від колеги. Він питає: «Як ви працюєте? Бо нам важко, для прикладу» Я кажу: «Ні, є певні проблеми, але газети рухаються вперед, враховуючи, що їх у нас на даному етапі 12. Мабуть, ми – одна з найбільших видавничих груп у області. На цьому, звичайно, ми не зупиняємося, будемо й надалі робити цікаві для Закарпаття проекти», – запевняє Михайло Носа.

Серед останніх ініціатив – журнал «Впливові люди Закарпаття». Хоча йому вже багато років, та зараз нещодавно вийшов свіжий номер. Оскільки поміж сотнею впливових закарпатців майже всі були чоловіками, згодом з’явився ще один проект – «Успішні жінки Закарпаття». І чи не найбільше за цей рік запам’яталися «Монологи над Ужем».

«Останній рік – ювілейний для «Неділі». Тож ми зробили міжнародний театральний фестиваль. Звичайно, він не приносить коштів, бо це є спеціальний творчий проект, але ми над ним працювали із задоволенням, хоч було важко, – розповідає далі Михайло Носа. – Потрібно було приймати не лише українських, але й акторів із ще чотирьох країн. Але завдяки співпраці з міською радою це нам вдалося. Маємо надію, що наступного року фестиваль буде ще кращим».

Нові ініціативи дозволяють виживати і тримати свою лінію оборони, складену із переваг перед інтернет-виданнями. Одна з них – у рекламі.

24-сторінкова газета – результат щоденної копіткої праці колективу. Тираж – 14 тисяч примірників.

«Тираж «Неділі» фактично один з найбільших на Закарпатті і такого видання на 24 сторінках формату А3 в області більше і немає, – зізнається головний редактор газети «Неділя Закарпатські новини» Оксана Островерх. – Результат – праця кожного з нас щодня. Читачі пишуть нам листи, надсилають історії із життя, звертають увагу на те, що б хотіли прочитати».

А ще в газеті є гумористична сторінка. Цікавинка «Неділі» – баба Анця. Вона має чоловіка, живе в Ужгородському районі. Хоча туди переїхала з Хустського, бо раніше стара жила на сторінках газети «Наш Хуст», що також належить цій же видавничій групі.  Баба Анця – не просто сільська пенсіонерка, вона «продвинута», багато подорожує, зустрічається з політиками та відомими людьми.

Людину зустрічають за одежею, а газету за версткою. І як це робити, розповіла людина, що професійно знається на цьому – верстальник-дизайнер Борис Рабел.

А ще… зараз знайомляться не тільки в Інтернеті чи на вулиці, але й у «Клубі знайомств» газети «Закарпатські оголошення». Там шукають долю і старші, і молодь.

«Клуб знайомств» у нас дуже популярний, – каже головний редактор газети «Закарпатські оголошення» Мар’яна Кравчук. – Багато пар завдяки нашій газеті знайшли один одного. Потім щасливі наречені навіть приходять нам дякувати із шампанським. Загалом газета виходить із 2001 року, вона дуже відома, має тираж 17 тисяч примірників».

Тож місце зустрічі не змінити – ні з новинами, ні з листами, ні з бабою Анцею. Усе – у газеті «Неділя Закарпатські новини». А слово «виживати» у колективі вже давно замінили на простіше – «працювати».

Детальніше – дивіться у сюжеті від 12.12 до 22.04 хв. за посиланням

https://www.facebook.com/100008189703561/videos/2219150428367926/

zakarpatpost.net