Погода у Закарпатті на сьогодні, 18 січня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті трохи потепліє.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде -2, удень – +3 градуси.

Протягом усього дня погода буде похмурою. З самого ранку йтиме дощ зі снігом, під вечір його змінить дрібний сніг.

У Хусті та Іршаві – вночі буде 0, удень – +3 градуси. Протягом усього дня погода буде похмурою. Після обіду дощу, який почнеться вранці, прийде на зміну сильний дощ зі снігом і продовжуватиметься до завершення дня.

У Воловці – -3 уночі і  +2 удень. Хмарна погода протримається у Воловці увесь день. Протягом усього дня очікується сильний сніг, який ввечері послабшає.

У Сваляві – -1 уночі і  +2 удень. У Сваляві сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Вранішній дощ зі снігом удень може посилитися, а ближе до вечора зміниться на сніг.

У Тячеві – нічна температура становитиме – 0, денна – +4.

Весь день у Тячеві буде хмарним. У першій половині дня очікується дощ, який після обіду може посилитися. Ввечері на зміну йому прийде сильний сніг.

У Перечині – нічна температура становитиме – -2, денна – +3.

У Перечині протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. З самого ранку йтиме дощ зі снігом, під вечір його змінить дрібний сніг.

У Великому Березному – вночі -1, удень – +3. У Великому Березному протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Вранці та вдень йтиме сильний дощ зі снігом, ввечері очікується дрібний сніг.

У Берегові та Виноградові – вночі – 0, удень – +3. Хмарна погода буде триматися до самого вечора. Вранці очікується дрібний дощ, удень він посилиться, а ближче до вечора йому на зміну прийде сніг.

У Міжгір’ї – уночі  -3, вдень – +4. Протягом усього дня у Міжгір’ї буде триматися хмарна погода. Протягом усього дня очікується сильний сніг.

У Рахові – уночі  -3, вдень – 0. У Рахові сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Сильний сніг йтиме весь день і не припиниться до самого вечора.

18 січня відзначається Водохресний святвечір, переддень Богоявлення. Цього дня дотримуються суворого посту, тому переддень Богоявлення називають ще Голодною кутею. Якщо цього дня заметіль, сніг і поземка — бути хорошому врожаю. Якщо зоряна ніч на Водохрещу — буде врожай ягід, гороху і хліба. Сильні південні вітри 18 січня передвіщають грозове літо, а заметіль на Водохрещу приносить заметіль на Масницю. Повний місяць цього дня обіцяє великий розлив річок навесні.

Народні прикмети на 18 січня

 1. Якщо на Водохресний вечір сніг іде – чекай доброго врожаю зернових культур
 2. Який є погода 18 січня, такою вона буде і на масницю
 3. Якщо дме сильний південний вітер, то літо буде дощовим, з великою кількістю гроз
 4. Якщо вночі зірок не видно, і небо похмуре, то грибів восени буде дуже мало
 5. Якщо людина народилася у Водохресний Святвечір, то він буде розважливим і спокійним, небагатослівним. В якості оберега він може носити такі камені, як смарагд і опал
 6. Сильна хуртовина або поземка 18 січня – до хорошого врожаю
 7. Якщо на деревах мало снігу, то і ягід зовсім не буде. Якщо ж сніг, навпаки, вже погнув гілки на деревах – чекай багатого врожаю
 8. Повний місяць у цей день віщує розлив річок навесні
 9. Якщо зірки на небі 18 січня яскраві, то ягнята будуть добре плодитися
 10. Якщо випав сніг у Водохресний святвечір – прикмета до того, що рік буде врожайним
 11. Якщо на деревах багато снігу – буде багатий урожай плодів і меду
 12. Якщо з ранку йде сніг, значить, буде багато гречки та хліба
 13. Якщо чується гучний гавкіт собак, значить, весь рік полювання та риболовля будуть вдалими
 14. Вважалося, що якщо худобину 18 січня нагодувати кормом з домішкою снігу, то вона без праці перенесе Водохресні морози
 15. Якщо курей 18 січня нагодувати снігом, вони будуть нестися весь рік
 16. Якщо хтось із членів сім’ї хворіє, його потрібно обкласти водохресним снігом, і хвороба відступить. Говорили, що такий спосіб допомагає при болях в ногах і голові.
 17. Якщо у Водохресний Святвечір скупатися в лазні, це дозволить отримати здоров’я і красу
 18. Сніг 18 січня кидали в колодязь, щоб вода в ньому не зіпсувалася
 19. Якщо дівчина вмиється талою водою в цей день, у неї не з’являться веснянки, і не буде віспи. Також вона буде привертати увагу чоловіків
 20. Якщо в цей день на вікнах і дверях накреслити крейдою хрести, то, за прикметами, можна захиститися від нечистої сили.

zakarpatpost.net