Ніби пейзаж іншої планети: показали фото засніженої Говерли і Петроса

У Мережу виклали фото засніжених гір Говерла та Петрос в Українських Карпатах. Світлинами із зимового походу в гори поділились у Facebook туристки Дана Слюзар та Ірина Гордієнко.

“В сонячну погоду на вершині Говерли неймовірні краєвиди. Видно сусідні гори Мармароси, верхівки Горган, пологі хребти Свидовця, і все це оповите білим тягучим молоком із хмар. Цього разу був суцільний туман, то нічого не бачили. Тільки сонце пробивалось. Таке враження що на іншій планеті знаходишся”, – розповіла у коментарі Gazeta.ua Дана Слюзар.

“З урочища Козьмещик, звідки ми стартували, підйом на Говерлу тривав 4 години, на Петрос – 5, оскільки це важча за категорією гора і траплялись ділянки, які без льодоруба та кішок пройти було неможливо”, – додала вона.

Дівчина ходить у кількаденні походи в гори протягом 6 років.

“Це банально, але з кожного походу в гори ти повертаєшся оновленою людиною. Взимку гори зовсім інші, в них інша енергія, і в кожної гори своя. На вершині відчуваєш велике піднесення – це випробовування себе, своїх не так фізичних, як моральних та емоційних сил, це і робота в команді”, – каже туристка.

Для бажаючих вирушити в зимові Карпати, Дана Слюзар радить обов’язково йти з досвідченим інструктором чи гідом, які знають, як обійти лавинонебезпечні місця і орієнтуються на місцевості навіть при нульовій видимості. Також потрібна хоча б мінімальна фізична підготовка.

“Варто бути готовим до затяжного підйому, який триватиме в середньому темпі 2-3 години. Темп досвідчені туристи зазвичай вибирають середній, щоб зберігати енергію і не потіти, таким чином уникаючи переохолодження. На місцях перепочинку, так званих “привалах”, утеплюємось – одягаємо пухову куртку і тепліші рукавиці, бо при сильному вітрі та морозі навіть хвилина пиття чаю може призвести до обмороження. Взимку на вершину стараємось піднятись до обіду, оскільки пізніше погода зазвичай різко погіршується і короткий світловий день може змусити поблукати в сутінках”, – ділиться досвідом туристка.

zakarpatpost.net