Як вберегтися закарпатцям від того, аби їх не ошукали на заробітках? Коментар ужгородського експерта

Сьогодні у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» під час наших «Недільних бесід» спеціально для закарпатської газети «Робота та начання» разом зі співвласником кадрової агенції «Pelekh Agency» Андрієм ПЕЛЕХОМ ми шукали відповіді на наболілі для багатьох закарпатців питання про заробітки, зарплати, підробіток для пенсіонерів та багато інших.

Із якими саме країнами співпрацюєте?

Із різними. Але все залежить він регіону України, в якому живе людина, яка хоче працевлаштуватися за кордоном. Серед закарпатців найбільш популярні країни-сусіди: Чехія, Словаччина та Угорщина. Серед івано-франківців та львів’ян – більш далекі держави.

Як вберегтися закарпатцям від того, аби їх не ошукали на заробітках? Принаймні, раніше у Росії таке бувало.

Зараз Росія – це забута держава для трудової міграції. Ми з нею не працюємо вже давно. Якщо брати Європу, то потрібно дивитися, куди людина їде. У нас часто так: там робили кум, сват, брат, значить, там добре, я теж поїду. У такому разі може трапитися всяке. Якщо людина звертається до компанії, яка має якийсь досвід, проблем не має бути. Ми завжди контактуємо з роботодавцями, які знаходяться в Європі, обговорюємо різні питання, які можуть виникнути, скажімо, працівнику треба раніше повернутись додому, чи щодо зарплат. Тож закарпатцям передусім потрібно дивитися вдома, до кого вони звертаються. Якщо хтось із кимось зустрівся в кафе, співрозмовник сказав: «Поїхали, документи ніякі не треба, бери лише паспорт», то така пропозиція може бути сумнівною. Якщо ж людина їде офіційно, має робочу візу, підписала трудовий договір, проблем бути не може. Тож треба звертати увагу на наявність ліцензії фірми, яка працевлаштовує за кордоном, на досвід роботи, на відгуки та інше.

zakarpatpost.net