В Україні готуються почати будівництво автодоріг з використанням золошлаків. Це те, що залишається на теплоелектростанціях після згорання вугілля. При будівництві або ремонті доріг ці відходи можуть замінити пісок і щебінь. Так буде дешевше десь на третину, кажуть автори новації, а матеріал – міцніше.

Втім проект лише на стадії розробки.

“Ми зараз відпрацьовуємо з профільними інститутами “Укравтодору” відповідну пропозицію. Ми знаємо, що таку технологію використовують в ряді європейських країн. Нам важливо дотримання просто екологічних норм. Є й інші вимоги до міцності, жорсткості”, – говорить Володимир Омелян, міністр інфраструктури.Чи вийде якісна і міцна дорога – перевіряли в науково-дослідному інституті.

ГазетаНеділя Закарпатські новини” продовжує розповідати вам про тих, хто потребує фінансової підтрики. Разом ми можемо допомогти цим людям знову стати здоровими і повернутись до повноцінного життя.

Наступна наша героїня Діана Савко з Тячівського району.

Ось, що написали про неї друзі:

“У сім’ю Савко з Тячівщини спіткало страшне горе. Діана– мама однорічної Міланки та семирічної Софійки через погане самопочуття пройшла обстеження у Тячівській райлікарні, згодом через погані аналізи була направлена в Ужгородську обласну лікарню, де їй діагностували страшний діагноз низькодиференційована плоскоклітинна карцинома шийки матки (РАК). Зараз знаходиться на лікуванні в м.Київ. Але, на жаль, підступна хвороба прогресує. Після операції та тримісячного лікування стався рецидив.

Лікарня в Будапешті погодилася взяти Діану на повну діагностику і ми всі дуже сподіваємося, що після діагностики Діана зможе мати фінансову можливість залишитися і на лікування.

Просимо всіх небайдужих допомогти фінансово точна сума за діагностику та лікування нам ще не відома, її ми матимемо після того, як Діана вже ляже до лікарні, але всі ми знаємо, що лікування за кордоном дуже дороге. Тому давайте всі разом дамо Діані шанс на одужання, щоб мама двох чудових діток повернулася додому цілковито здоровою”.

Кошти можете надсилати на рахунки:
Приват Банк:5168757322986805
(отримувач Савко Діана)

Щаслива в сім’ї жінка і успішна реалізована в житті особистість. Чи сумісними є ці поняття?

Жінка – це і мати, яка передає дітям свої зання та спрямовує їх у правильнее русло, і охоронець родини, яка підтримує близьких, і творець клімату в сім’ї, що заряджає оточуючих своєю енергетикою. Жінка – це часто натхненник та генератор ідей для чоловіка.

Утім для багатьох представниць прекрасної половини головним є лише затишок сімейного гнізда, але й можливість самоутвердитись у житті, стати фінансово незалежною.

І таких жінок на Закарпатті багато!

Тож уже втретє газета «Неділя Закарпатські новини» готує унікальний проект про найбільш відомих представниць прекрасної половини  нашого краю «Успішні жінки Закарпаття».

Вражаючий  проект «НЕДІЛІ» у цьому році знову відкриє для людей імена  надзвичайно цікавих успішних представниць різних сфер – як бізнесу, так і політики, науки, мистецтва, освіти та інших галузей, які можуть поділитися з іншими власними секретами свого визнання. Вони ж добре знають, якою є дорога до успіху.

Вже незабаром ви зможете дізнатися, хто вони, найбільш успішні жінки Закарпаття 2019 року.

Замовити рекламу у журналі «Успішні жінки Закарпаття» можна за тел.: (050) 222-50-50.

Які райони вважаються найдорожчими в Ужгороді? Про це у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» газеті «Закарпатські оголошення» розповіла ріелтор з Ужгорода Беата Мендел.

– Тут важливо, про які саме об’єкти йде мова. У центрі, звісно, найдорожчі і будинки, і квартири. Це – Корятовича, Дружби. А зараз дорогою є ще й Червениця. Те, що ближче до супермаркетів, транспортної розв’язки – завжди дорожче. Але тенденції змінюються. Якщо мова йде про будинки, то люди йдуть жити і в Кам’яницьку Гуту, і в Сторожницю, і в Минай. Зараз межі елітності розширилися. У більшості ужгородців є автомобілі і прив’язки до центру міста та загального транспорту немає. Загалом місто розширилось і частково поглинуло довколишні села. І хоча історичний центр залишається традиційно дорогим, та жити там важкувато. Часом люди зі Сторожниці дістаються до роботи скоріше, ніж я із одного боку мосту на інший. Бо я там стою в заторах, а вони їдуть об’їзною. Крім того, квартири як у Малій, так і у Великій Рафанді, завжди були в ціні.

Його не стало 27 листопада 2013 року. За свідченням багатьох, він відгукувався на імена Уксус і Тибі.

У той день очевидці писали у соцмережі, що зранку він прийшов на студентський мітинг  на захист євроінтеграції. А десь близько 19.30 його не стало. Помер він у самісінькому центрі міста, на  Корзо, біля приміщення Ощадбанку. Люди чули навіть його передсмертні хрипи, але не здогадувалися, що чотирилапий помирає.

Усі в голос тоді казали, що пса отруїли.

Він був дуже комунікабельною твариною. Хоч і безпорідною. Собака любив людей… усіх без винятку. Він долучався до всіх акцій, що проходили у столиці Закарпаття, постійно потрапляв у об’єктиви журналістів і став символом Ужгорода. За це його прозвали Душею міста.

Після трагічної смерті загального улюбленця, вбивцю так ніхто й не знайшов. А ужгородці вирішили зробити пам’ятник хвостатому герою. Почався навіть збір коштів, у місті встановили скриньку для пожертв. Вирішили, що автором виступить Михайло Колодко.

Однак минуло більше  п’яти років. На сьогодні немає ні скриньки, ні грошей, ні пам’ятника.

Та й про Уксуса потроху почали забувати. Зараз усі більше занурені у власні справи і більше обговорюється ремонт доріг, набережних та площ в Ужгороді, ніж увічнення собаки, якого вже немає.

Письменник? Ромський? Циганин? Це звучить сенсаційно навіть для такого регіону, як Закарпаття, де зосереджена чи не найбільша ромська меншина України. Скільки їх насправді – не знає ніхто, Лікарі, які роблять подвірні обходи, говорять вже про сорок тисяч.

Зростає не тільки кількість ромів, але й освічена верства, яка поки що не складає і кількох відсотків від загальної маси. З’явилися на Закарпатті роми-депутати, роми-чиновники і навіть роми-журналісти. І ось нарешті перший письменник – Микола Бурмек-Дюрі, пише Радіо Свобода.

Йому 31 рік, і він видав уже дві прозові книжки, що складаються з реальних історій. І ці бувалиці нікого не залишають байдужими, бо для нас ромський світ є герметично закритим.

Свого часу найвідомішу ромську поетесу Польщі Папушу одноплемінники піддали гонінням, за те, що писала вірші і розповіла гаджо (чужинцям) їхні «таємниці». Бо ромський світ має бути зрозумілим лише для ромів. Так їм легше прожити у ворожому оточенні. Одруження з чужинцями не вітається, а якщо таке стається, то приводь свою кохану чи коханого у табір, інакше сам станеш тут чужим.

Останнім часом широко популяризуються дієти. Але чи всі вони безпечні і якій можна довіряти?Про це та інше у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» ми говорили з кандидатом медичних наук, доцентом кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб УжНУ, лікарем-гастроентерологом Наталією КУРЧАК.

В медицині існують спеціальні дієтичні столи (15 столів )за Певзнером або дієти – ситема дієт по групах захворювань. У лікувальних закладах хворим призначають відповідні дієти залежно від характеру їхнього захворювання. Що ж стосується схуднення, то якщо людина десь вичитала, хоче проекспериментувати, хоче спробувати одну із популярних дієт краще хоча б по декільком пунктам переконатися, що вона відповідає основним принципам збалансованого харчуваннята не нашкодить вашому здоров’ю. Перше, на що варто звернути увагу, це те, хто є автором дієти. Одна справа, якщо це лікар, а ще й дієтолог, тоді вірити рекомендаціям можна, інша – коли дієту пропонує людина з вулиці, якась жінка, для якої таке харчування дало ефект. Не гарантія, що для кожної наступної людини це також буде корисним та ефективним. Також варто відкинути різні моно-дієти. Вони перечать принципам збалансованого харчування і ефективними бути не можуть.Крім того, будь-яка дієта, яка вимагає вживання одного типу продуктів харчування, може бути шкідливою для здоров’я. Якщо середня добова калорійність для жінок складає приблизно 2 тисячі кілокалорій, для чоловіків 2500, від цього потрібно відштовхуватись. Хочемо схуднути, маємо споживати приблизно на 500 кілокалорій на добу менше. Добре вести щоденник. Є зараз різні онлайн-калькулятори, є таблиці, де можна подивитися, які харчові продукти скільки кілокалорій містять. Це треба записувати і так за декілька днів можна скласти собі цілісну «картину», скільки кілокалорій ми вживаємо. Дієта передбачає споживання меншої кількості калорій, щоб витрачати більше енергії, ніж отримуєте з їжею.. Крім того, закликаю не вірити тим дієтам, де пишуть, що раз і назавжди за тиждень-два можна схуднути на 10, 15, 20 кілограмів. Не існує такої дієти. А якщо й існує, то корисною для здоров’я вона не буде, та й відбудеться схуднення не за тиждень і не за два.

Вівчарка Бархан із Перечина вже давно став улюбленцем редакції газети «Неділя Закарпатські новини».

Журналісти у захваті від дотепних витівок цього чотирилапого, який щоразу дивує новими здібностями.

Як раніше повідомляв zakarpatpost.net, собака влітку обливається зі шланга холодною водою, вміє пірнати у річці, шукати домашні речі, полюбляє їсти овочі та фрукти. Його улюбленими делікатесами є виноград, кавуни, яблука, морква.

А днями Бархана господиня вирішила нагодувати рибою. Вона йому не сподобалась. Спочатку домашній улюбленець зловив її в повітрі, коли його пригощали, далі різко виплюнув. І тут почалося найцікавіше. Очевидно, собаці не сподобався запах, бо він довго витирав мордочку в сніг, трусив головою. Спостерігати за поведінкою пухнастого красеня було дуже весело. Однак згодом, усе ж допитливий Бархан вирішив дослідити, що то за їжа. Він обнюхав рибу, при чому робив це обережно і довго. І тільки після цього врешті-решт з’їв її.