До 80-річчя Карпатської України в Ужгороді виступлять ROCK-Н та KOZAK SYSTEM

Фестиваль «Історія:UA» відбудеться 22-23 березня на Закарпатті. Приурочений він до 80-річчя утворення Карпатської України, яке відзначатимуть цього року.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

“Фестиваль «Історія:UA» відбудеться 22-23 березня на Закарпатті. Приурочений він до 80-річчя утворення Карпатської України, яке відзначатимуть цього року. У планах — концерти, зустрічі, виставки та історичні дискусії,” – сказав він.

Зі слів В’ятровича, коротка, але яскрава історія Карпатської України стала однією з тих сторінок нашої історії, якою пишається кожен українець.

“Вона продемонструвала прагнення українців Закарпаття бути частиною єдиного українського народу. За це прагнення вони готові були заплатити найвищу ціну, тому піднялися на збройну боротьбу за свободу», – зазначає В’ятрович.

Як повідомили в Інституті нацпам’яті, історія республіки Карпатська Україна — це була перша спроба з часів Української революції 1917-1921 років демократичним шляхом відновити суверенітет України. У той же час Карпатська Україна стала ареною «гібридної війни» з боку сусідніх Польщі та Угорщини, що включала в себе диверсійні акції, інформаційну війну, економічну блокаду та методи дипломатичного тиску. Розуміння тих подій дає можливість краще розібратися в тій гібридній війні, яка триває у нас сьогодні, вважають в Інституті національної пам’яті.

В рамках фестивалю на Закарпатті відкриють унікальну фото-документальну виставку до 80-річчя незалежності Карпатської України. 15 березня в рамках відзначення роковин жертовного подвигу закарпатців виставка відкриється в Хусті, а 22 березня з її матеріалами в приміщенні Закарпатської ОДА зможуть ознайомитися і жителі Ужгорода.

Також в рамках фестивалю в Ужгороді відбудеться семінар для вчителів, педагогів і краєзнавців «Як говорити з молоддю про минуле», круглий стіл з істориками «Відновлення національної пам’яті та подолання історичних міфів», презентації книг спогадів про Майдан та сучасну російсько-українську війну, майстер-класи відомих істориків.

Мистецька частина фестивалю включає розмову про сучасне історичне кіно, показ фільму «Позивний «Бандерас» та зустріч із творчою групою фільму.

Учнів Ужгородського музичного коледжу чекає зустріч із народним артистом України, лідером гурту «Хорея Козацька» Тарасом Компаніченком, який презентуватиме диск «Пісні української революції та розкаже про свої знахідки пісень Карпатської України.

Завершиться фестиваль в Ужгороді великим гала-концертом на Театральній площі за участю гуртів ROCK-Н та KOZAK SYSTEM.

Фестиваль «Історія:UA» проходить в різних регіонах країни під гаслом «Історія без брому і нафталіну». Наразі відбулося уже три таких заходи – два в Києві та один у Запоріжжі.

zakarpatpost.net