Погода у Закарпатті на сьогодні, 5 березня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде пасмурна погода, з дощами, а в горах сніжитиме.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +4 удень – +12 градусів.

Погода буде похмурою, небо лише ненадовго позбавиться хмар, але ввечері вони його знову затягнуть. Нічний дрібний дощ до ранку може посилитися, але незабаром повинен припинитися.

У Хусті – +3 уночі і  +11 удень. Буде похмура погода, яка проясниться тільки ввечері. Вранці йтиме сильний дощ, який до середини дня повинен послабшати і через деякий час закінчитися.

У Воловці – +1 уночі і  +7 удень. У Воловці протягом усього дня погода буде похмурою. Вночі йтиме дощ, який посилиться вранці, але до середини дня він повинен припинитися.

У Сваляві – +1 уночі і +9 удень. З ранку до самого вечора у Сваляві небо буде вкрите хмарами. Нічний дощ вранці може посилитися. У другій половині дня він зміниться на дощ із грозою і тільки ввечері закінчиться.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +4, денна – +11.

Похмура погода буде триматися у Тячеві не весь день – ввечері небо стане чистим та ясним. Вранішній сильний дощ удень послабшає і до приходу вечора скінчиться.

У Перечині – нічна температура становитиме – +4, денна – +12.

У Перечині протягом усього дня погода буде похмурою. Вночі йтиме дощ, який посилиться вранці, але до середини дня він повинен припинитися.

У Великому Березному – вночі – +1, удень – +9.

Весь день у Великому Березному буде хмарним. Вночі йтиме дощ, який посилиться вранці, але до середини дня він повинен припинитися.

У Берегові та Виноградові – вночі – +6, удень – +13. Небо майже весь день буде хмарним, вдень можливе невелике прояснення. Нічний дрібний дощ до ранку може посилитися, але незабаром повинен припинитися.

У Міжгір’ї – уночі  0, вдень – +6. У Міжгір’ї сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Дрібний дощ йтиме майже весь день. Вранці він може посилитися, проте до вечора поступово стихне.

У Рахові – уночі  -2, вдень – +3. З ранку до самого вечора у Рахові небо буде вкрите хмарами. З ранку буде йти сильний дощ зі снігом, який припиниться тільки ввечері.

5 березня вшановується пам’ять святого Лева Катанського. На цей день ще поширюється традиція не дивитись на зірки, що падають. Погода 5 березня достатньо мінлива: може бути як відлига, так і мороз. У давнину примітили: “якщо у цей день сніг тане, то довго не розтане”. Саме 5 березня починається раннє руйнування стійкого сніжного покрову. Цей день успішний для посіву насіння на розсаду помідорів, баклажанів, перцю.

Народні прикмети на 5 березня

 • Якщо потайки добути і віднести в поле вогонь або жар, то буде врожайний рік
 • Якщо людина в цей день захворіло, то хвороба довго не переможиться, і навіть можливий смертельний результат. Тому, намагалися не допускати в цей період застуд
 • Хто далі всіх з гірки з’їде на санях 5 березня,  той і буде щасливим
 • Сніг пройшов до 5 березня – рік буде бідним і неврожайним
 • Сороки й галки в снігу купаються – чекай відлиги
 • Пішов сніг з дощем – чекай бурхливого розливу річок і навіть відлиги
 • Зграї галок і ворон ширяють високо в небі – прикмета того, що буде снігопад
 • Під час дощу з заходу небо прояснюється – погода найближчим часом буде теплою і сухою
 • Змінюється напрям вітру – прикмета того, що відлига буде недовгою
 • Нічого нового 5 березня починати не слід – це віщує невдачу. Також не можна давати жодних обіцянок, оскільки, швидше за все, виконати їх не вийде
 • Якщо викинути все старе взуття, в домі буде достаток.

zakarpatpost.net