Закарпатців, які звільнилися з ув’язнення – спробують працевлаштувати

[Total: 0    Average: 0/5]

Якщо засуджений – не значить, що ізгой…
5 березня відбулася робоча зустріч директора Закарпатського обласного центру зайнятості Юрія Фущича з начальником філії Центру пробації області Віталієм Муралем.

Метою зустрічі було узгодження та підписання Меморандуму про співпрацю між сторонами, яким вони керуватимуться у своїй діяльності. Юридична дія даного Меморандуму автоматично поширюється на всі структурні підрозділи філій ОЦЗ у Закарпатській області.

Шлях до підписання Меморандуму був тривалий, адже ДУ «Центр пробації» був утворений Міністерством юстиції ще у грудні 2017 року. Торік у серпні відбулась перша робоча зустріч директора обласного центру зайнятості Юрія Фущича з начальником філії Центру пробації Віталієм Муралем з питань взаємодії та координації зусиль в плані працевлаштування та зайнятості осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а також тих, хто щойно звільнився із ув’язнення і потребує соціальної адаптації.

Дана взаємодія стала необхідна ще й тому, бо офіційна статистика свідчить, що значна частина засуджених на момент вчинення злочинів не працювала, а після звільнення, не працевлаштувавшись і не маючи засобів до існування, знову йде на правопорушення. Меморандум якраз і передбачає ряд заходів, які мають на меті як соціальну адаптацію засуджених у процесі їх профпідготовки (перепідготовки), вибору професії з кінцевим працевлаштуванням, так і недопущення рецедиву правопорушень.

Меморандумом затверджено угоду спільних дій щодо взаємодії по наданню засудженим допомоги у працевлаштуванні, отриманні робочої кваліфікації, вільному виборі місць в учбових закладах для набуття професій та наданні адрес підприємств, що мають вакансії робочих місць.

Угодою також передбачено додаткові гарантії зайнятості для осіб, які звільняються з ув’язнення, повідомили виданню zakarpatpost.net у Закарпатському обласному центрі зайнятості.

Як зазначив у ході підписання Меморандуму Юрій Фущич: «Меморандум покликаний об’єднати зусилля сторін та допомогти засудженим адаптуватися в суспільстві та на ринку праці».

zakarpatpost.net

User comments

Comments are closed.