Погода у Закарпатті на сьогодні, 13 березня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде прохолодна погода.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде 0 удень – +8 градусів.

Починаючи з самого ранку й до пізнього вечора, небо буде вкрите хмарами. Майже весь день мине без опадів, тільки ближче до вечора може розпочатися дрібний дощ.

У Хусті – -4 уночі і  +8 удень. Хмари вже з ранку вкриють небо, і похмура погода триматиметься до кінця дня. Без опадів.

У Воловці – -5 уночі і  +5 удень. Хмари вже з ранку вкриють небо, і похмура погода триматиметься у Воловці до кінця дня. Без опадів.

У Сваляві – -4 уночі і +6 удень. Ясною погодою нас цей день не порадує – хмари у Сваляві закриють небо вже з самого ранку та протримаються до пізнього вечора. Без опадів.

У Тячеві – нічна температура становитиме – -3, денна – +8.

Хмари вже з ранку вкриють небо, і похмура погода триматиметься у Тячеві до кінця дня. Без опадів.

У Перечині – нічна температура становитиме – 0, денна – +8.

Хмари вже з ранку вкриють небо, і похмура погода триматиметься у Перечині до кінця дня. Майже весь день мине без опадів, тільки ближче до вечора може розпочатися дрібний дощ.

У Великому Березному – вночі – -4, удень – +6.

Ранок у Великому Березному буде похмурим, та хмари займатимуть своє місце під сонцем до самого вечора. Більша частина дня пройде без опадів, а ближче до вечора очікується дрібний дощ зі снігом.

У Берегові та Виноградові – вночі – -3, удень – +10. Ранок буде похмурим, та хмари займатимуть своє місце під сонцем до самого вечора. Без опадів

У Міжгір’ї – уночі  -9, вдень – +4. День буде хмарним – з самого ранку у Міжгір’ї небо вкриється хмарами, які протримаються до самого вечора. Без опадів.

У Рахові – уночі  -11, вдень – 0. Хмари вже з ранку вкриють небо, і похмура погода триматиметься у Рахові до кінця дня. Без опадів.

У цей день вшановується пам’ять преподобного Василя, сповідника. У народі помічено, що цей день завжди буває теплим, щоправда і дощ може бути, але це хороша прикмета: на багатий врожай і хороше літо. Наші пращури спостерігали, як тануть круги навколо дерев, по цьому судили про весняну погоду: “круті краї, крута і весна буде, пологі – весна буде протяжною”. 13 березня вважається астрономічним рубежем зими і літа.

Народні прикмети на 13 березня

 1. Якщо саме 13 березня поставити в будинку гілочку ялини або сосни, то члени сім’ї будуть здорові весь рік. Також в народі заварювали і пили в цей день чай із соснових бруньок – це обіцяло благополуччя.
 2. Якщо сніг на дахах 13 березня вже розтанув, значить, скоро почнеться відлига
 3. Довгі бурульки на дахах – буде хороший урожай конопель та льону. Однак що стосується літа, то воно ще далеко, і на потепління розраховувати не потрібно
 4. Пішов дощ – влітку буде хороша погода
 5. Якщо у таловин краю «круті», то весна буде погожою, і літо настане швидко. А от, пологі края «говорять» про те, що весна все-таки затягнеться
 6. Дзвінка крапель 13 березня – влітку буде великий врожай
 7. Прилетіли граки – значить, сніг скоро розтане, але влітку буде багато дощів
 8. Навколо сонця видно кола – рік буде врожайним. Також можна очікувати на хороший кльов у серпні та вересні
 9. Похмура погода 13 березня – вночі очікуються заморозки
 10. Південний вітер дме, але крапель дзвенить – прикмета того, що буде хороший урожай, і рибалкам пощастить
 11. Сонячний день 13 березня – рік буде родючим
 12. Кажуть: «У цей день щука хвостом лід розбиває»
 13. Якщо дружина 13 березня буде особливо ніжна і ласкава з чоловіком, він ніколи не буде їй зраджувати
 14. У сонячну погоду на Василя повітря на вулиці володіє цілющою силою
 15. 13 березня присвятиш роботі не землі – прикмета того, що вся вона пройде вдало
 16. Бруньки, які зібрали і цей день, зберігатимуть свою цілющу силу протягом усього року

zakarpatpost.net