Закарпатський тиждень: у полоні героїнових стресів та втрати історичної пам’яті

Тиждень не обіцяв жодних стресів: святкування 8 Березня, яке ось уже кілька років стоїть під питанням (схоже, зрозумівши, що сталу традицію зупинити антикомуністичними закликами не вдасться, чиновники дали собі спокій) розніжило соціум і додало яскравих фарб весняній порі. Проте весняне умиротворення розірвали кілька гучних скандалів і поновила дещиця втішних новин, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Наркоепопея з багатьма невідомими

Більше 84 кг наркотиків виявили румунські правоохоронці в машині, яка без перешкод перетнула український кордон. Головний український прикордонник заявив, що виявити контрабанду співвітчизникам завадила відсутність сканера. Проте вже за кілька днів у мережі з’явилося відео, на якому чітко видно, що машину на українському кордоні ніхто не перевіряв, більше того, їй забезпечили умови для прискореного проходження оформлення. «Відповіддю» на це стала інформація про затримання на українсько-угорському кордоні близько 35 кг героїну, який намагалися вивезти з України громадяни Туреччини. 1:1 на користь румунів…

Природа – на захисті державних коштів

Не встигли закарпатці втішитися новиною про виділені на реконструкцію аварійної вежі Невицького замку кошти, як вежа впала… Загальна сума  фінансування проекту мала становити 10,5 млн грн за рахунок державного бюджету та понад 0,5 млн – за рахунок місцевого бюджету. Найближчим часом облдержадміністрація мала розпочати реставраційні роботи, перший етап яких передбачав демонтаж аварійної вежі-донжону, яка в будь-який момент може обвалитися. «Будь-який» момент настав за кілька днів після втішної інформації. Значить, кошти, передбачені на демонтаж даху, можна буде використати на його «монтаж»…

Чиновники – на сторожі власних інтересів

Двом посадовим особам комунального підприємства повідомлено про підозру щодо протиправних дій, через які завдано понад два мільйона збитків. Упродовж 2015-2017 років посадові особи одного з комунальних підприємств «Закарпатської обласної ради» вносили до офіційних документів заздалегідь неправдиві відомості щодо потреб газу для теплопостачання. Через це бюджетні установи переплатили немалі суми, які, можливо, доведеться тепер погашати чиновникам…

Ужгород – місто мрії

В Ужгороді зареєстровано 1755 внутрішньо переміщених осіб, на західній Україні за кількістю це – друге місто після Львова. Проведене нещодавно опитування засвідчило: 82% вимушених переселенців мають намір залишатися в нашому місті, навіть якщо ситуація на сході України буде врегульована і буде можливість повернутися туди, звідки вони вимушені були виїхати. Це дуже високий показник, адже навіть за світовою практикою в найбільш успішних і розвинутих країнах після 4 років із часу вимушеного залишення рідних домівок не повертаються лише 60%.

Свічу пам’яті «запалять» в іншому місці

Ужгородська міська влада відреагувала на петицію містян щодо невдалого місця розташування даного монументу і запропонувала на публічне обговорення кілька потенційних площадок: вул. Тиха (підніжжя Кальварії), вул. Капушанська (цвинтар), площа Дружби Народів (Ротарі-парк), вул. Шевченка (Парк святої Тетяни), вул. Героїв (Пагорб Слави). Щоправда, за чий рахунок здійсниться «переміщення» не повідомляється, хоча здогадатися не важко…

Віра МЕЛЬНИК, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net