Закарпатку засудили за вбивство матері, але вона клянеться, що стара була п’яною і сама впала зі сходів

[Total: 0    Average: 0/5]

Трагедія сталася 11 квітня 2017 року у селі Забрідь Великоберезнянського району, утім суд поставив крапку над «і» у цій справі лише днями, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Сімейні сварки часто закінчуються рукоприкладством, навіть трагедіями, але таке, аби донька, жінка, яка приходить у світ для того, аби давати життя, вбила рідну матір, трапляється не часто.

Тож звістка про те, що Ганна (імена з етичних міркувань замінено) побила найближчу людину до смерті, для односельців була шоком.

Того дня між 49-річною Ганною та її 67-річною матір’ю Марією виникла побутова сварка. Було близько 12 годин дня. Жінки знаходилися в літній кухні. Під час суперечки, як йдеться у Єдиному реєстві судових рішень,  донька накинулася на матір і почала її бити кулаками в обличчя та голову. Коли донька заспокоїлась, знесилена стара лягла на ліжко і закрилася ковдрою. Однак приблизно о 16 годині конфлікт розгорівся з новою силою. Цього разу Ганна озброїлася дерев’яною палицею і пішла атакувати Марію не з порожніми руками. Била по різних частинах тіла, проте найбільш фатальними виявилися удари по голові. Саме вони й спричинили набряк головного мозку. Також розлючена закарпатка зламала матері щелепу та ребра.

У суді жінка провину не визнала, сказала, що мати впала сама і забилася.

«Я бачила, як мама впала із сходів і лежала на бетонованій доріжці біля хати. Допомогла їй дійти до літньої кухні та лягти. Того дня я хотіла садити картоплю, мати була в дома. Я зняла з себе коричневий халат та рожеву кофту і поставила їх в пральну машину, наділа на себе синій халат. Бачила, як мама лежала біля плити, допомогла їй лягти на ліжко, – переконувала жінка. –  Потім  бачила, як вона лежала біля сходів на доріжці, також провела її до ліжка та казала, щоб не ходила по сходах, бо впаде. О 16 годині я привела маму з магазину. Знову допомогла їй лягти на ліжко в кухні. Востаннє бачила її о 18 годині.  Вона кричала та висловлювалася нецензурною лайкою приблизно до 20.00 год. На наступний ранок я побачила маму лежачою. Вона була вже холодною.  Я викликала «швидку», а після приїзду медиків – поліцію. На досудовому слідстві себе оговорила під психологічним та фізичним впливом працівників поліції, тілесних ушкоджень своїй матері я не наносила».

Односельці розповіли про стосунки Ганни з матір’ю дещо цікаве.

Зокрема, сусідка зізналася, що знає Ганну як спокійну непитущу жінку. А от її мати іноді випивала та кричала на дочку та її чоловіка. Того ранку вона встала, щоб йти на роботу, але в двері постукали працівники поліції. Вони  повідомили, що вбили бабцю.

«На мою думку, стара сама могла впасти зі сходів, оскільки зловживала спиртними напоями. Напередодні мала тілесні ушкодження у виді синця на обличчі. Перед Пасхою три дні поспіль бачила її п’яною, і раніше бачила її побитою. Вона ходила з тростиною», – наголосила вона.

Те, що Марія випивала, підтвердила і родичка.

«За кілька днів до трагедії я заходила до неї, – розповіла жінка. – Вона сиділа у літній кухні, була вже п’яною,  на столі стояли пляшка та стакан. Це була 10 година ранку. Марія була побитою. Я спитала у неї, що трапилось, вона відповіла, що впала».

Те, що Ганна не зловживала спиртним, стверджувала ще одна знайома цієї сім’ї.

«Ми з Ганною дружили. 12 квітня о 6 годині вона була тверезою. Я приходила до неї, і вона сказала, що померла її мати. У неї був стрес. Я порадила їй, аби викликала «швидку» та поліцію і пішла додому, але обіцяла повернутись. Коли прийшла вдруге, лікарі та правоохоронці вже приїхали. Ніколи не бачила і не чула, щоб Ганна била матір. Траплялося, що до них додому заходили стороні, випивали з Марією, коли Ганна була на заробітках. Агресії до покійної ніхто не проявляв, ні донька, ані члени її родини, хоча Марія завжди, коли випивала, виганяла їх з хати, вела аморальний спосіб життя», – заявила вона.

Син Ганни та онук Марії розповів ще цікавіші деталі:

«Коли трапилась трагедія, я був на заробітках. Мені зателефонували сестра, мама та батько і попросили, аби я приїхав наступного дня, бо померла бабуся. Мама до баби завжди ставилась добре, піклувалася про неї, ніколи не била, їздила на заробітки, аби забезпечити родину усім необхідним. Бабуся ж постійно випивала, іноді не ночувала вдома, приходила з розбитою головою, крала в мене гроші на горілку, не раз падала на сходи, а потім лежала на землі. Навіть коли я був маленьким, постійно пила. Могла ходити оголена».

Ще одна сусідка також підтвердила, що Марія дружила з зеленим змієм.

«Перед тим як я дізналася, що вона померла, Марія приходила до мене. Вона мала синці під очима, була подертою, йшла з тростиною. Однак була тверезою. Просила таблетки чи мазь, казала, що впала зі сходів в себе вдома. Я дала їй таблетку анальгіну», – розповіла жінка.

Та все ж суд визнав Ганну винною у вбивстві матері і засудив до 8 років позбавлення волі.

А чи робила вона це чи ні… відомо тільки Богу.

Оксана ПРИЙМАК, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Comments are closed.