Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 30 березня

[Total: 0    Average: 0/5]

День на Закарпатті був багатим на події.

Василь Гомонай розповів про сучасні революційні методи лікування раку,  закарпатські мінерали, які очищають воду і про те, як у нього на очах хотіли зарізати президента

Обкладинка свіжого номера газети «Неділя Закарпатські новини»

Чи мріяли ви колись про таблетку, випивши яку, їсти не потрібно буде зовсім? Як космонавти протягом тривалого часу обходяться без харчування? Чи можна очищати воду за допомогою солі? Чим корисні закарпатські цеоліти? Як викладають хімію у Малі та Алжирі?

Про це та багато іншого у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» під час наших «Недільних бесід» ми говорили з відомим українським винахідником, професором УжНУ, доктором хімічних наук Василем ГОМОНАЄМ.

Ужгородський Мухтар неодноразово приходив додому закривавленим

Поховали його у могилці, як людину

Історію розповіла газеті «Неділя Закарпатські новини» наша постійна читачка.

В Ужгороді багато вулиць і на одній із них жив унікальний собака. Звали його Мухтар. Він був дуже розумним, хоч і безпородним, але походження тут зовсім не має значення.

«Цуценя народилося у собаки наших батьків. Спочатку їх було двоє. Одного забрали знайомі, а один залишився в нас. Ріс він дуже допитливим і всюди пхав свого маленького чорного носика. Йому подобалося бавитись із нашим сином, песик супроводжував його усюди, куди той ішов. Та й характер Мухтар мав не собачий, а скоріше людський. Шкода лише, що не говорив», – розповіла жінка.

ПАТ “Закарпатгаз” розіслало закарпатським журналістам повідомлення про те, що оскардуватиме в суді штраф, накладений НКРЕКП.

Друкуємо текст без змін, а висновки робіть самі!

 “З 12 по 18 березня Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг провела на підприємстві «Закарпатгаз» позапланову перевірку стосовно правомірності приведення обсягів газу до стандартних умов для побутових споживачів. А 26 березня під час засідання вирішила накласти на Товариство штраф за порушення ліцензійних умов у розмірі 850 тис.грн. – йдеться у повідомленні.

В Ужгороді на вулиці  Конопляній біля одного з приватних будинків перед входом у двір –дивовижна жива арка.

Вона нагадує витвір мистецтва і дивує цвітінням.

За словами господині жовтого дива, арці приблизно 20 років, нею зазвичай займається її чоловік, обрізає рослину раз на рік, а цьогоріч вона дуже порадувала господарів – зацвіла до Пасхи.

Жовті форзиції на тлі природи, що прокидається навколо, мають дуже ефектний і захоплюючий вигляд.

Дзвоникоподібні квітки куща отримали назву на честь Вільяма Форсайта, шотландського ботаніка, головного садівника Кенсінгтонського палацу і одного із засновників Королівського садівницького товариства. Саме Форсайт привіз до Європи з Китаю перший кущ форзиції.

Зараз для закарпатців вони є звичними і багато хто використовує їх для ландшафтного дизайну подвір’їв у приватному секторі, парків та скверів.

Ужгород цвіте і пахне.

Хоч температура ще нестабільна, на вулиці то холодно, то тепло, все одно природа набирається сил і розквітає.

Журналіст газети “Неділя Закарпатські новини” знайшов у місті дерева, що рясно вкрилися цвітінням.

І це не лише магнолія, не лише кизил, але й абрикоси.

Ще трохи і буйним рожевим квітом вкриються сакури.

Цвітіння прогнозують уже за два тижні.

На Кірпічці весна у розпалі.

Звісно, не вистачає лебедів.

Утім природа прокидається від зимової сплячки і починає дарувати людям справжню красу.

Наразі біля озера розквітла верба. Крім того, цвітуть різні кущі. Починає зеленіти трава, яку не спалили.

На жаль, територію біля водойми вже кілька разів підпалювали і багато рослинності винищено вогнем. Стовбури та гілки деяких дерев також згоріли.

А те, що вціліло, зараз надихає і дає енергію життя.

Сумно тільки, що всю цю красу псують сміттєві кучугури. Волонтери хоч і розчищають завали, та сміття все одно там нерідко залишають відпочивальники.

zakarpatpost.net

Comments are closed.