В Ужгороді проводять танцювальні заняття для пацієнтів з хворобою Паркінсона

11 квітня у всьому світі відзначають День боротьби із хворобою Паркінсона. Це хвороба при якій передчасно старіють клітини мозку і людина втрачає звичні фізичні можливості – трусяться руки, втрачається координація, важко ходити і не слухаються руки. І це лише частина ймовірних симптомів – передає  IA ZIK.

Цей недуг не має віку – на Паркінсона хворіють як молоді люди, так і старші. У всьому світі досі не існує ліків від цієї хвороби. Є лише препарати, які уповільнюють розвиток симптомів, головне кажуть неврологи – вести активний спосіб життя. Саме фізичні навантаження допомагають покращити координацію рухів і тренувати мозок. Сьогодні є десятки реабілітаційних методик, що діють при цій хворобі – танцетерапія одна з них. Цю методику вже понад півроку практикують із пацієнтами в Закарпатському обласному центрі нейрохірургії та неврології. Уроки проводить професійний хореограф.

«Я вже 12 років професійно займаюся танцями, а ще я студентка медичного факультету, тому для мене це ідеальне поєднання занять. Я пройшла спеціальні курси – які танці і вправи підуть на користь пацієнтам із хворобою Паркінсона, які покращують координацію рухів, тепер я втілюю це в життя. Я бачу мега віддачу від своїх пацієнтів. Вони хочуть танцювати, їм це йде на користь і разом з тим вони позбуваються ряду комплексів, це такого роду психологічна розрядка із фізичним ефектом», – зазначає хореограф Анна Шеверя.

Наразі на Закарпатті понад 700 пацієнтів офіційно мают цей недуг, значно більше тих, в кого його офіційно не виявили і причин цьому чимало – одна з них – пацієнти не хочуть сприймати цей діагноз і роками обстежуються в пошуках інших причин тих чи інших симптомів, зазначає невролог Катерина Карпінська.

Заняття проводять щотижня, постійні відвідувачі вже мають помітні результати, сьогодні на відкритому занятті вони показали свої навики. Та пацієнти зазначають – головне це не навчитися гарно танцювати, а підтримувати свій фізичний стан, аби уповільнити розвиток хвороби.

zakarpatpost.net