Вірники пікетували Хустську єпархію Російської православної церкви

Учора у місті Хуст пікетували  Хустську єпархію Української Православної Церкви Московського патріархату – про це повідомляє Zklive. 

Мітинг з плакатами “Стоп РПЦ на Закарпатті” зібрав небайдужих мешканців краю під стінами єпархії, яку очолює митрополит Марк (в миру – Микола Іванович Петровцій) – постійний член священного Синоду УПЦ МП та випускник Московської духовної семінарії.

Віряни вимагали від священнослужителів єпархії відректися від зв’язків з Російською православною церквою, а також не ставити штучні перепони у переході парафій до новоствореної Православної церкви України.

Спочатку до активістів ніхто не виходив, а вже пізніше із закарпатцями вийшли поспілкуватись представники духовенства на чолі з секретарем єпархіального управління Хустської єпархії УПЦ МП о.Іваном Розманом, який, у агресивній формі, намагався переконати присутніх, що жодних зв’язків з Москвою у єпархії нема і у жодні процеси переходу парафій до ПЦУ єпархія нібито не втручається. До речі, керуючий єпархією митрополит Марк був відсутній на зустрічі.

Мітинг пройшов мирно, плакати з гаслами «Стоп РПЦ на Закарпатті» та «Свободу переходу в канонічну церкву України» активісти залишили на стінах будівлі єпархії, але після завершення місцеві священники поспіхом їх познімали.

Нещодавно, до речі, стало відомо, що новообраним вікарієм Хустської єпархії УПЦ МП став архімандрит Симеон ( в миру – Степан Голубка), рідний брат якого є помічником Патріарха Московського Кирила, а сестра – ігуменя Серафима (Голубка) – екс-помічниця високопоставленого російського митрополита Даниїла (Доровських).