Рік в’язниці або штраф 10 000 євро: в Італії за покинуту тварину загрожує кримінальна відповідальність

Таким чином влада вирішила законно закріпити відповідальність господарів, за домашніх улюбленців.

Таким чином влада вирішила законно закріпити відповідальність господарів, за домашніх улюбленців.

Цивілізованість суспільства багато в чому визначає його ставлення до тих, хто не може про себе подбати. Це не тільки люди похилого віку, інваліди і діти. Це ще і брати наші менші. Тому не доводиться дивуватися законодавчій підтримці тварин в європейських державах, інформує Ukr.Media.

Наприклад, в Італії. Звичайно, каральних методів недостатньо, тому починала італійська держава не із штрафів та інших покарань, а з масштабної просвітницької роботи. Пропаганда відповідальності та доброго ставлення до менших братів проводиться на регулярній основі.

З тваринами треба поводитися етично – про це італійські школярі дізнаються ще за партою. Волонтерські проекти в Італії дуже престижні, брати участь у них можуть лише ті, хто дійсно заслуговує цього.

А ще в Італії можна брати тварин з притулку, а не купувати породи собачок за немислимо великі гроші. Просто так вам тварину не віддадуть! Потрібно буде довести, що ви здатні подбати про неї. Окрім просвітницької роботи, влада вирішила законодавчо закріпити відповідальність господарів, які беруть до себе будь-якого представника тваринного світу. Тому були посилені покарання за неналежний догляд.

Не обов’язково жорстоко поводитися з твариною, щоб отримати в Італії рік в’язниці, досить просто викинути вихованця на вулицю. Крім цього передбачений дуже значний штраф, понад 10 тис євро і умовний варіант терміну.

Жорстко регламентовані і такі порушення, як – збита тварина і залишена без допомоги. Причому зовсім неважливо, чи комусь належав цей звір, чи щойно вийшов з лісу. Водії зобов’язуються викликати медичну допомогу або доставити тварину в клініку, якщо стався такий інцидент. Функціонує гаряча лінія, за якою можна залишити повідомлення про звірятко, що опинилося в складній ситуації. Причому ситуація може бути будь-якою, допомога буде надана.

Всі ці заходи призвели до того, що кількість бродячих тварин в країні різко скоротилася і тенденція зберігається вже не перший рік. Дуже багато залежить від нас, але і позиція держави часто стає визначальною.

zakarpatpost.net