Танці на пілоні у закарпатському тижні: перемоги і поразки

Ми увійшли у черговий передвиборчий період… Зашкал політичних баталій потроху поступається подіям, що гойдають наші емоції у діапазоні відчай-щастя! Власне, як упродовж усього життя, попри наявність у ньому виборів! І, до речі, до якого «кольору» емоцій належить та чи інша інформація, обирати нам!, пише газета «Неділя Закарпатські новини»

«воду у басейн запустять…»

Людям старшого покоління сенс цієї фрази з відомого анекдоту пояснювати не варто, а молодим… не цікаво! Зв’язок? Інформація про запуск «інтер-сіті» між Мукачевом та Будапештом кілька місяців тому стала мейн-стрімом усіх медіа. Проте не всі з них повідомили, що до платформи з тим «інтер» треба чалапкати добру сотню метрів, де потім на голому пероні «чекати європаровозу». І причина цих, на перший погляд, незручностей НЕ банальна. Її пояснив начальник департаменту пасажирських перевезень «Укрзалізниці» Олександр Красноштан: «Логіка «Укрзалізниці» проста – ми дуже обережно і виважено підходимо до інвестицій.

Ми не хочемо вкладати інвестиції, які потім не окупаються і нікому не потрібні… ми спочатку пішли шляхом мінімального вкладення і запустили рух, щоб подивитися, чи є потенціал… ми поїздили в Будапешт, запускаємо рейс в Кошице і вже бачимо, що потенціал є». І нарешті: «У планах «Укрзалізниці» – побудувати відсутній відрізок шляхів європейського стандарту колії протяжністю приблизно 500 метрів, дотягнувши його до залізничного вокзалу в Мукачеві. Ну, слава Богу! «Воду таки запустять», тож пасажири міжнародного потягу сідатимуть у «інтер» на вокзалі, а не в полі…

«Нехай щастить!»

Ще один анекдот з минулого життя – кому цікаво, нехай «гуглить», бо аналогія – цілком прозора, як на мене… Минулої суботи в Україну не впустили лідера Демократичного союзу угорців Румунії Хунора Келемена, який, за його ж словами, прямував до Ужгорода на святкування 30-річчя місцевої угорської організації «Товариство угорської культури Закарпаття». Про інцидент із Фейсбуку дізнався посол України в Румунії і тим же способом у соцмережі прокоментував ситуацію, зауваживши: «Це правда, що відповідне рішення не містить мотивів, але така практика є загальною для всіх європейських держав». Наступного дня пані Посла України в Угорщині запросили до МЗС для пояснення таких активних дій українських прикордонників. Активна у соціальних мережах пані посол Любов Непоп цього разу виклику і свого візиту не коментувала. А що тут коментувати? «Нехай щастить!»

Спочатку пишуть три літери, а вже потім до них прибивають паркан

Будівництво загородження у закарпатському Діловому, схоже, претендує на курйоз року (якщо не брати до уваги вибори). Для зміцнення стійкості українського кордону і зведення додаткових перепон тютюновим контрабандистам прикордонники минулого тижня розпочали епохальне зведення додаткової огорожі на україно-румунському кордоні. Ця активність вельми не сподобалася місцевим мешканцям, а надто – сільському голові. Андрій Панасюк як голова села, коментуючи встановлення обмежувального паркану, заявив: «Головне – не паркан, а ставлення прикордонників до місцевого населення, у всіх людях вбачають потенційних контрабандистів. Хоча контрабанда вже не є таким дуже протиправним явищем… контрабандисти не приносять Україні ніякої шкоди, – розказав він журналістам телеканалу Sirius. До речі, раніше у ЗМІ з’явилася інформація щодо голови села: суд визнав його винним у спробі дати 500 доларів хабара за безперешкодну переправку контрабанди і призначив штраф у майже 13 тисяч гривень.

І про гарне:

Перемагаємо, танцюючи

380 спортсменів з різних регіонів України взяли участь у Відкритому Всеукраїнському чемпіонаті спорту і танцю на пілоні «AIR DREAM 2019» в Києві. Ужгород представили учениці студії танцю на пілоні «Брі Студіо» в категорії «аматор» і «професіонал». Аліна Бабяк з Ужгорода привезла «золото» за сольний виступ в категорії 6-9 років «Профі-еліт». Ще одне «золото» – у дуету Аліна Бабяк і Вікторія Шляхта. Ідія Агатова отримала «золото» в категорії «Юніори-еліт». Найвищий бал і перше місце – оцінка за парний виступ на пілоні Ідії Агатової і Катерини Нікрощук в категорії «Дуети-еліт».

Пишаємося, створюючи

5 квітня на запрошення єдиної в Україні Галереї театральних художників (Галереї сценографії) у Львові відбулося відкриття персональної виставки ужгородської театральної художниці, заслуженої діячки мистецтв України, головної художниці Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв Емми Зайцевої.

Віра МЕЛЬНИК, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net