Закарпатського коньяку більше не буде?

До пошуку нової назви приєдналося Міністерство агрополітики

Янтар, сонцедар або просто – бренді. В Україні вже шукають нову назву для коньяку. Київ зобов’язався відмовитися від двох десятків захищених в Європі назв продуктів. Зокрема, коньяку, пише Сегодня.

В Євросоюзі “коньяк” – це захищена назва. Так має право називатися лише напій, зроблений в однойменному регіоні у Франції за чітко прописаними правилами.

“У нас це – будь-бухло, зроблене зі спирту якогось незрозумілого. Хоча в законі прописано – але хто це контролює”, – говорить Дмитро Сидоренко, професійний сомельє, засновник Асоціації сомельє України.

Відповідно до угоди про асоціацію з ЄС, Україна повинна перейменувати коньяк до 2026-го року. До пошуку нової назви приєдналося Міністерство агрополітики. І кілька варіантів вже обговорили з виробниками та експертами.

“Трійка лідерів виглядає наступним чином на сьогоднішній день: замість “коньяку” використовувати, наприклад, український бренді. На другому місці – варіант “бурштин”. І на третьому місці -“гайстер”. Моїм особистим фаворитом є “бурштин”. Мені здається, що дуже красиве слово”, – говорить Ольга Трофімцева, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України.

Але деякі виробники до перейменування ставляться скептично.

“Остаточне рішення поки не прийнято. Ще проходить громадське обговорення. Нам запропоновано ряд назв, альтернативних назв коньяку. На нашу думку, відверто кажучи, жодна з альтернативних назв не відображає суті коньяку. І напевно не викличе такої довіри у споживача, як коньяк”, – вважає Едуард Городецький, голова правління коньячного заводу.

Як споживачеві відрізнити якісний коньяк – розповідає сомельє. Дмитро Сидоренко виділяє три головні ознаки якісного напою.

Спочатку – аромат. Ванільний, квітковий або фруктовий. І він не повинен бути різким. Далі – смак. Повинен трохи обпалювати. Може бути з яблучними або горіховими нотками – в залежності від виробника. А післясмак повинен відчуватися не дуже довго.

“Я думаю, що український споживач буде вибирати кращий продукт. І не дивитися, як він називається – коньяк, бренді, або бурштин”, – переконаний він.

zakarpatpost.net